Tērvetē paredz iespēju ārkārtējā situācijā rīkot attālinātās domes un komiteju sēdes

Turpmāk domes priekšsēdētājs ar rīkojumu varēs noteikt Tērvetes novada domes un komiteju sēžu norisi attālināti, liecina publikācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Dome grozījusi Tērvetes pašvaldības nolikumu, paredzot, ka laikā, kad valstī, valsts daļā vai administratīvās teritorijas daļā ir izsludināta ārkārtējā situācija vai izņēmuma stāvoklis, kas saistīts ar veselības apdraudējumu, domes priekšsēdētājs ar rīkojumu var noteikt, ka domes un komiteju sēdes notiek attālināti. Šādā pat formātā sēdes varēs noritēt, ja ir noteikti pārvietošanās ierobežojumi vai arī valsts ir noteikusi pulcēšanās ierobežojumus.

Domes priekšsēdētājs šādā gadījumā rīkojumā norāda, kādā veidā sabiedrība tiek informēta par attālinātās domes vai komitejas sēdes norisi. Tāpat tiek nodrošināta domes vai komitejas sēdes translācija tiešsaistē pašvaldības tīmekļa vietnē vai domes vai komitejas sēdes video ieraksts tiek ievietots pašvaldības tīmekļa vietnē.

Pašlaik ar domes priekšsēdētājas Daces Reinikas (“Mūsu mājas ir te”) rīkojumu noteikts, ka līdz ārkārtējās situācijas beigām pārtraukta klātienes pakalpojumu sniegšana Tērvetes novada domē un pagastu pārvaldēs. Pakalpojumi tiek nodrošināti attālināti vai pēc pieraksta.

Kā vēstīts, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatību Latvijā līdz kontrolējamai robežai, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, valdība ir lēmusi līdz 6.decembrim valstī izsludināt ārkārtējo situāciju.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas