Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tērvetes dabas parks saņēmis starptautisku tūrisma balvu 5

Eiropas Tūrisma foruma laikā Briselē Tērvetes dabas parks saņēmis goda titulu kā «Eden» projekta uzvarētājs jeb izcilākais Eiropas tūrisma galamērķis Latvijā, informē AS «Latvijas Valsts meži» (LVM) Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

«Eden» ir projekts, kas visā Eiropas Savienībā veicina ilgtspējīga tūrisma attīstību, vēršot uzmanību uz tūrisma galamērķu vērtībām, daudzveidību un kopīgām iezīmēm, sniedzot iespēju parādīt Eiropas bagātīgo daudzveidību - dabas resursus, vēsturisko mantojumu, tradicionālos svētkus un vietējo virtuvi.Pasākumā piedalījās un balvas saņēma 22 Eiropas valstis, katra prezentējot sava tūrisma galamērķa atpazīstamību speciāli tam sagatavotā izstādē.Latvijas stends piesaistīja apmeklētāju uzmanību ar krāšņo dabas motīvu noformējumu. Atzinīgi vārdi tika saņemti no Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieka Gintera Ferhoigena, kurš novērtēja Tērvetes dabas parka piedāvājumu ne tikai tūrisma, bet arī vides izglītības jomā.Eiropas Komisija sadarbībā ar attiecīgām valstu tūrisma iestādēm Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu konkursam katru gadu izraugās citu tēmu un no katras iesaistītās valsts izraugās vienu tūrisma galamērķi. Iepriekšējo gadu uzvarētāji Latvijā bija Kuldīgas pilsēta, izceļot tās senpilsētas vienreizību, un Rēzekne ar Latgales podniecības tradīcijām. Līdz šim galvenās «Eden» tēmas bijušas lauku tūrisms un nemateriālais mantojums, šī gada projekta tēma bija ilgtspējīgs tūrisms aizsargājamās dabas teritorijās.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

zemgaliete

Noželojami. Es uzskatu, ka "Latvijas Valsts meži " Tervetes dabas parkā ir izrīkojušies barbariski. Nepieteik jau ar tām kičīgajām bezgaumībām izkrāsotu beku, gaiļu un trakoti priecīgu dzīvo raganiņu paskatā, BET savās neprātigās alkatības dēļ - lai tik kāds "Sprīdīšu" muzeja apmeklētējs nesamaksājis 2 latus neiekļūtu Valsts mežā - nojaukt Sapņu un Anneles tiltus....vienkārši trūkst vārdu, lai tādu rīcību kaut kā apzīmētu... Nenormāli skumji palika kaut ko tādu ieraugot, un tad, protams, uzreiz visa mana iecietība pagaisa arī pret tām visām Disnejlendiskām bezgaumībām, ar ko piebāzuši mūsu dabas parku.

Kaut kā varbūt "LVM"ir aizmirises, ka rudeņos un pavasaros skolotājas tieši Brigaderes, Sprīdīša, Anneles dēļ ved uz šo parku ekskursantu grupiņas un pilda LVM maciņu.

pirms 10 gadiem, 2009.10.15 12:21

Celotāja

Katru gadu 2-3 reizes braucam uz Tērveti. Ļoti patīk ... Malači!!!

pirms 10 gadiem, 2009.10.14 20:08

Vietējās ziņas