Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tērvetes novada pašvaldība aicina nodot daļu valsts un pašvaldību funkciju apriņķiem

Administratīvi teritoriālā reforma būtu jāturpina, daļu valsts un pašvaldību funkciju nododot apriņķiem, secinājusi Tērvetes novada dome.

Dome uzskata, ka teritoriālās reformas kontekstā visbūtiskāk ir ievērot vietējo iedzīvotāju intereses, jo reforma būtiski ietekmēs dažādas iedzīvotāju dzīves organizācijas jomas, tai skaitā veselību, izglītību, mobilitāti, zemes resursu pārvaldību. 

Nosakot Tērvetes novada pievienošanu Dobeles novadam, kurā ir citas galvenās prioritātes un vajadzības, pastāv ievērojams risks, ka tiks kavēta Tērvetes novada kā pierobežas teritorijas turpmākā izaugsme, jo tiks mainīti pašreizējās novada teritorijas attīstības un investīciju plānā noteiktie prioritārie mērķi, savā lēmumā, par kuru informēta Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija, norāda dome.

Tāpēc dome lēmusi neatbalstīt likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums" esošajā redakcijā.

Vienlaikus dome atbalsta Latvijas Pašvaldību savienības viedokli, ka ir jāturpina darbs pie administratīvi teritoriālās reformas, sākot ar apriņķa mēroga funkcionālo reformu, tai skaitā atsevišķu valsts un pašvaldību funkciju un finanšu deleģēšanu apriņķiem, kā arī vietējo pašvaldību sadarbību apriņķa mērogā. 

Jau ziņots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātā karte paredz, ka Dobeles novads tiks apvienots ar Auces un Tērvetes novadu, par novada centru nosakot Dobeli.

Dobeles novada deputāti, formulējot attieksmi pret Saeimā pirmajā lasījumā pieņemto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektu, nosprieduši, ka novadu reformas piedāvājumu tieši savai pašvaldībai "respektē".

Savukārt Auces novada pašvaldība aicinājusi Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisiju izskatīt un izvērtēt jautājumu par Saldus novada Jaunauces, Rubas un Vadakstes pagastu pievienošanu Auces novada administratīvajai teritorijai.

Domnieki lēmuši neatbalstīt likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likums" esošajā redakcijā. Tāpat nolemts aicināt Saeimas atbildīgo komisiju izskatīt un izvērtēt jautājumu par Auces novada kā patstāvīgas administratīvās teritorijas saglabāšanu, turpinot darbu pie administratīvi teritoriālās reformas, sākot ar apriņķa mēroga valsts un pašvaldību funkcionālo reformu, tai skaitā atsevišķu valsts un pašvaldību funkciju deleģēšanu apriņķiem, kā arī vietējo pašvaldību sadarbību apriņķa mērogā.

Taču lēmumprojektā ietverts arī aicinājums pievienot novadam trīs Saldus novada pagastus, kas vēsturiski ir ietilpuši Auces rajona sastāvā.

Foto: Vikipēdija

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas