Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tērvetes tauriņu māja atklāj 2019.gada sezonu (FOTO) 1

Jau šajās Lieldienu brīvdienās, sākot no 19.aprīļa, aizsākusies ceturtā Tērvetes tauriņu mājas sezona. Arī šogad ir sagaidāms īpaši liels tauriņu skaits katru dienu, kā arī jaunums – dzīvu rāpuļu un abinieku ekspozīja.  Savukārt Lieldienās sastapsim piemīlīgus trusīšus un raibus cālēnus, informē “Tērvetes tauriņi” aktīvists Artis Treimanis.

Dabas draugus sagaidīs skaists krāsu un sajūtu notikums, kas pulcēs vairākus simtus eksotisko tropu tauriņu. Parasti tie kopskaitā ir 300 – 400, un līdz pat 20 dažādam sugām. Dabā tauriņi savstarpēji bieži nesastopas, jo tie tiek sagādāti no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropu valstīm, speciālām tauriņu audzētavām jeb tauriņu fermām.

Gadu laikā Tērvetes tauriņu mājā par populārākajiem tauriņiem ir kļuvuši Zilais morfīds un Atlasa Gigantiskais tauriņš. Zilais morfīds ir atceļojis no skaistās un siltās Kostarikas Dienvidamerikā, bet Atlasa Gigantiskais tauriņš ir atceļojis no krāsainās Indijas. Zilā morfīda tauriņa metāliskā krāsa pārsteidz un apbur katru apmeklētāju. Tā spārnu izmērs ir 10-15 centimetru plašs, interesantais, un vieglais lidošanas stils uzrunā ikvienu.

Atlasa Gigantiskais tauriņš ir iespaidīgs ar savu spārnu plētumu no 24 līdz 32 centimetriem. Tas ir lielākais naktstauriņš, un tā dzīves ilgums ir tikai 10 dienas. Kāpēc tikai 10 dienas? Tauriņam nav mutes, līdz ar to ir jāiztiek ar to enerģiju, ko ir uzņēmis kāpurs kāpura stadijā. Tā galvenais uzdevums ir atrast otru pusīti un vairoties. Šo tauriņu katru dienu nevar satikt, jo, ja parasti tauriņi no kūniņas izšķiļas Tērvetes tauriņu mājā 7-14 dienu laikā, tad Atlasa Gigantiskais tauriņš to var izdarīt šodien, rīt vai pēc pusgada. Parasti tauriņu dzīves ilgums tikai ir 10 – 30 dienām.

Jaunajā ekspozīcijas telpā ir sastopami dažādi rāpuļi –  hameleoni, zaļā iguāna no tropiem, pērļu ķirzaka no Spānijas kalnienes, leopardgekons, ribtritoni un citi. Pašiem pirmajiem apmeklētājiem brīvdienās, speciālistu uzraudzībā ir iespēja iejusties dzīvnieku barotāju lomā un palīdzēt pabarot jaunos Tērvetes iemītniekus.

Zaļā iguāna ir vienu metru gara, un tās dzīves ilgums ir līdz pat 20 gadiem. Tā ir atceļojusi no tālās Dienvidamerikas, bet jūtas ļoti labi pielāgotāja Tērvetes tauriņu mājas ekspozīcijas zālē. Zaļā iguāna ir veģetāriete, pārtiek no dažādiem salātiem, augļiem un  ogām. Pārējie ekspozīcijas dalībnieki pārtiek no dažādiem kukaiņiem.

Tērvetes tauriņu māja atrodas “Latvijas Valsts mežu” dabas parka “Tērvete” lielajā auto stāvlaukumā un ir atvērta darba dienās no pulksten 10 līdz 17, bet brīvdienās un svētku dienās no pulksten 10 līdz 18. Tauriņi ir aktīvākie tieši dienas pirmajā pusē, līdz ar to vienmēr iesakām rīta pusē apmeklēt Tērvetes tauriņu māju un tad doties baudīt LVM dabas parka “Tērvete” pasakaino mežu. Tērvetes tauriņu mājas ieejas biļete  ir derīga visu apmeklējuma dienu.

Tālrunis informācijai:  26622444, 29353571; tervetestaurini@gmail.com

www.tervetestaurini.lv

www.facebook.com/tervetestaurini 

Foto: publicitātes

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas