Testēšana nav atklājusi jaunus Covid-19 gadījumus pansionātā Jelgavā

Testēšana nav atklājusi jaunus Covid-19 gadījumus sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiālē "Jelgava", informēja VSAC direktors Kristaps Keišs.

Viņš atzina, ka testēšana iestādē vēl turpinās. Arī citās VSAC filiālēs testēšana vēl turpinās vai arī ir veikta, un pašlaik Covid-19 gadījumi citviet nav konstatēti, turklāt nav arī simptomu, kas liecinātu par inficēšanos.

Līdz ar to filiālē "Jelgava" ar Covid-19 joprojām sirgst 132 klienti un 26 darbinieki. Kopumā filiālē ir 206 iemītnieki un 116 darbinieki.

Keišs ir pateicīgs Zemessardzei, kas iestādi nodrošinājusi ar termosiem ēdiena piegādei, jo pašlaik nolems, ka maltītes tiek gatavotas citās filiālēs un atvestas uz Jelgavu. Vienlaikus filiāle gaida arī brīvprātīgos, kas varētu nodrošināt klientiem brīvā laika aktivitātes.

"Turpinām testēšanu. Ceram, ka viss virzīsies uz pozitīvo pusi," atzina VSAC "Zemgale" vadītājs.

Savukārt filiāles vadītāja Iveta Purne skaidroja, ka pašlaik darbu nevar turpināt liela daļa ēdnīcas darbinieku, kas liedz iespēju filiālē uz vietas gatavot maltīti klientiem, liecina Jelgavas pašvaldības mājaslapā publiskotā informācija. "Šobrīd ir rasts risinājums un jau gatava maltīte mums tiek piegādāta no citām filiālēm," pastāstīja Purne.

Atbalsts, kas vēl varētu būt nepieciešams iestādei, ir vienreizlietojamie trauki klientu ēdināšanai. Personas, kuras vēlas atbalstīt filiāles "Jelgava" klientus šajā laikā, aicinātas sazināties ar filiāles Veselības aprūpes sektora vadītāju pa tālruni 29 854 888.

Jau ziņots, ka Covid-19 konstatēts 132 no kopumā 206 VSAC "Zemgale" filiāles "Jelgava" klientiem un 26 darbiniekiem. Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš skaidroja, ka 40 filiāles klientiem slimība noris vieglā formā, ir neliela temperatūra. 92 klientiem infekcija noris bez simptomiem un klienti jūtoties labi.

Sasirgušie VSAC klienti ir izvietoti atsevišķos Covid-19 boksos, un viņu aprūpe notiek, stingri ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra norādījumus, uzsvēra Zariņš. Ir apzināti arī brīvprātīgie, kas vajadzības gadījumā varētu iesaistīties klientu aprūpē.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas