Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiek sasaukts Latvijas 16. Skolotāju kongress

Rīgā, VEF kultūras pilī, 22. oktobrī Latvijas pedagogi aicināti uz 16. Skolotāju kongresu “Izglītības reformu lietderība nacionālas valsts pastāvēšanas kontekstā”, kas tiek organizēts, Latvijas Nacionālajai Skolotāju savienībai (LNSS) sadarbojoties ar Izglītības un zinātnes ministriju, informē kongresa rīcības komisijas vadītāja Sabīne Radčenko.

Lai nodrošinātu 1874. gada 26. jūnijā iedibināto, Latvijas brīvvalsts gados uzturēto un pirms desmit gadiem atjaunoto tradīciju, Latvijas Nacionālās Skolotāju savienības (LNSS) padome ir pieņēmusi lēmumu par Latvijas 16. Skolotāju kongresa sasaukšanu.

Kongresam, tāpat kā iepriekšējam – Latvijas 15. Skolotāju kongresam, būs metodoloģiska rakstura ievirze, jo pedagogi darba grupās konkrēto diskutēs plenārsēžu referātos paustajām idejām.

Galvenā kongresa tematika, reaģējot uz Latvijas sabiedrībā notiekošo, kad cilvēki turpina pamest valsti, ir saistīta ar izglītības reformu lietderību, izglītības un sabiedrības kvalitāti nacionālas valsts pastāvēšanas kontekstā. To, piedaloties Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, savos referātos atklās Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks, Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāra vietniece Gunta Arāja, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projektu koordinators Kristaps Auzāns un Latvijas Nacionālās Skolotāju savienības priekšsēdētājs, Dr. paed. Edgars Kramiņš.

Kongresa noslēgumā plānota Izglītības un zinātnes ministres, Dr.philol. Ilgas Šuplinskas diskusija par pedagogu kritisko domāšanu, attieksmi un sadarbību, bet pulksten 18.30 preses konference, lai atbildētu uz žurnālistu jautājumiem par kongresa norises gaitu, risināmajiem jautājumiem un atziņām.

Ir labi, ja skolotāji kaut reizi piecos gados sanāk kopā domu apmaiņai. Galvenā ideja – nebūt izolētiem, bet sadarboties. LNSS pienākums ir piedāvāt redzējumu diskusijām, bet labas kongresa rezolūcijas būs pienesums izglītībai kopumā, uzsver kongresa rīkotāji.

Latvijas Nacionālā Skolotāju savienība aizvien aicina iestāties par inteliģentas un kulturālas Latvijas sabiedrības attīstību, kas stiprinātu nacionālo pašcieņu.

Papildu informācija: www.lnss.lv

Foto: LNSS

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas