Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa atzīst Elejas muižas ēku īpašnieku tiesības uz muižas alus brūzi; pašvaldība spriedumu neplāno pārsūdzēt

Zemgales apgabaltiesa vakar apmierināja jauno Elejas muižas ēku īpašnieku pārstāves Ingrīdas Ansones prasību pret Jelgavas novada pašvaldību civillietā par īpašuma tiesību atzīšanu uz bijušā Elejas muižas alus brūža ēku, aģentūru LETA informēja Zemgales apgabaltiesas konsultante Baiba Gaurilka.

Pašvaldības ieskatā, šī tiesvedība ir formāla, un tā lēmumu neplāno pārsūdzēt.Pilna sprieduma pieejamības datums noteikts uz 19.jūniju. Spriedumu varēs pārsūdzēt 20 dienu laikā Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātā, sūdzību iesniedzot Zemgales apgabaltiesā.Jelgavas novada pašvaldība negrasās pārsūdzēt tiesas spriedumu, jo kā atbildētājs tiesā ir pieaicināta saskaņā ar esošajām likuma normām, tomēr nav šo tiesas procesu iniciējusi un pašvaldība nepretendē uz minēto īpašumu, aģentūrai LETA skaidroja Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Erno.Jelgavas novada pašvaldība uzskata, ka lietas būtība ir nesakārtotā dokumentācija par īpašumtiesībām. Nepieciešamība sākt tiesvedību radusies pēc AS «Dukāts» un Ansones noslēgtā darījuma par īpašumu pirkšanu.Ja neviena no pusēm lēmumu nepārsūdzēs, tad, visdrīzāk, tiesvedība tiks izbeigta, ar tiesas lēmumu apstiprinot īpašumtiesības Ansonei, kuras iepriekš nevarēja apstiprināt nesakārtotās dokumentācijas dēļ, rezumēja Erno.Kā ziņots, vakar notikušajā tiesas sēdē kā trešās personas bija pieaicinātas maksātnespējīgā apdrošināšanas AS «Dukāts» un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija.Jelgavas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūru LETA iepriekš informēja, ka Ansone pārstāv jaunos Elejas muižas ēku saimniekus - Latvijas emigrantu uzņēmumu «IIT International Corp», kas plānot atjaunot ēkas un veidot viesu namu, bet tiesvedība ir saistīta ar vēsturisko muižas alus brūzi, un šī ēka ir neizmantota.Ansone jau labu laiku ir faktiskā jaunā Elejas muižas ēkas, Teātra nama un Viesu nama īpašniece, kas konkrētos īpašumus atpirka no maksātnespējīgās apdrošināšanas AS «Dukāts». Taču šī tiesvedība ir saistīta ar citu ēku - ārpus muižas parka teritorijas esošo vēturisko ēku - alus brūzi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas