Tiesā meloja vai nē? 35

Jelgavas tiesa katru mēnesi izskata vairākus desmitus administratīvo lietu, kurās cilvēkiem likuma priekšā jāatbild par braukšanu dzērumā vai bez autovadītāja apliecības. Apmēram katrā piektajā gadījumā vaininieki mēģina tiesai pierādīt savu nevainību, nereti izmantojot visai apšaubāmus līdzekļus.

Pērn izmeklēšana par nepatiesas liecības sniegšanu tiesā visā Latvijā uzsākta vairāk kā 20 gadījumos, un daži no tiem notikuši arī Jelgavā. Tiesas darbinieki uzskata, ka pārkāpēji vai liecinieki melo, lai pasargātu ģimenes budžetu no liekiem izdevumiem, taču neapzinās, ka par nepatiesas liecības došanu var iestāties kriminālatbildība. Aizdomas par melošanu tiesai rodas gadījumos, kad potenciālā pārkāpēja liecības krasi atšķiras no notikuma vietā likumsargu sastādītajā protokolā rakstītā.Līdzīga aina pavērās arī šonedēļ Jelgavas tiesā izskatītajā lietā, kur par braukšanu bez autovadītāja apliecības likuma priekšā bija jāatbild Zaļenieku iedzīvotājam 19 gadus vecajam Jānim Eidiņam, kuru aprīlī policija aizturēja Svētes pagastā. Jaunietis šādu pašu pārkāpumu pieļāvis jau vairākas reizes, turklāt likumu pārkāpis, arī reibumā sēžoties pie traktora stūres, par ko viņam šā gada janvārī uz trim mēnešiem atņemta traktortehnikas vadītāja apliecība.Lai gan iesākumā notikuma vietā jauneklis atzina, ka sēdējis pie mašīnas stūres, vēlāk viņš savas domas mainīja, atteicās parakstīt protokolu, apgalvojot, ka gājis pa ceļu, nevis braucis ar transporta līdzekli.Šādu pašu versiju viņš pauda arī tiesas zālē, turklāt lietā tika pieaicināta lieciniece Laura Rivža, kas mēģināja pārliecināt tiesnesi, ka pie «Ford» stūrējusi viņa, savukārt pēc policijas piebraukšanas notikuma vietā neesot bijusi, jo sastrīdējusies ar Jāni un devusies projām, bet pēc pārdesmit minūtēm atgriezusies, jo vēlējusies it kā nedarbojošos automašīnu aiztransportēt uz Jelgavu. Lietu izskatošā tiesnese vairākkārt atkārtoja brīdinājumu par atbildību, kas iestājas, sniedzot nepatiesu liecību, taču jaunā sieviete savas domas nemainīja.Jāpiebilst, ka gan vaininieka, gan viņa liecinieces sniegtā informācija krasi atšķīrās no policijas darbinieku liecībām. Gala rezultātā Jānis tika atzīts par vainīgu, un tiesa viņam piesprieda 12 diennakšu administratīvo arestu, kā arī 400 latu naudassodu. Pagaidām pārbaude par iespējamo nepatiesas liecības sniegšanu nav sākta.

Pievieno komentāru

Komentāri 35

.....

uuuu janitis daras..... ta vinam vajag par vina attieksmi.... ko jus gribat to tada lai vinam vel tieesibas butu vinam pat pamatskolas izglitiba nav :D

pirms 10 gadiem, 2009.11.09 00:05

jautajums

Bet kāpēc tiesa pieņēma, ka melo jaunieši, lieciniece, nevis policijas darbinieki? Cik saprotu, tad lietā nekā izņemot policijas sastādītu protokolu nebija. Kāpēc ticēt policijas darbiniekam, kas sastāda protokolu vairāk nekā privātpersonai? Pēc administratīva procesa tā kā vajadzētu būt otrādāk. Ja tiesas tic visām policijas "blēņām" uz vārda, tad kāda jēga no tiesas, kāda kontrole paŗ izpildvaras patvaļu? Nekādas un tur nekāda tiesiska valsts vairs nesanāk. Kad biedzot sapratīs, ja ņem ciet, tad ar visiem pierādījumiem, lai nevar locīties. Ja nevari neko bez protokola uzlikt galdā, tad iztiec ar mutisku brīdinājumu un liecies mierā. Pietiekami daudz ļaudis šajā valstī ir arī nepamatoti sodīti, pareizāk sakot pārāk daudz. ielieciet labāk rakstu, kā melo policisti gan tiesā, gan pirms tās.

pirms 11 gadiem, 2009.08.03 16:58

mazaa

Pavisam nesen iebraucot servisā arī kādam policijas darbiniekam pie pieturas nolaida automašīnas riepa, iebrauca arī tajā pašā servisā - lieki piebilst, ka vecais Renault autiņš bija izrūsējis un sagrabējis līdz pēdējam un kā pats īpašnieks atzinaq - tā jau tikai darba mašīna tehnisko jau iziet nevar,k bet pēc riepas salāpīšanas cēli devās atpakaļ Jelgavas ielās - jāsmejās jau ir, bet skaidrs, ka mentiem nevajag ne apskati ne apdrošināšanu un kur nu vēl tiesības. Tāds pats atgadījums - Renāts Zakrepskis - vispirms pamatīgi piedzerās bārā un tad prasa, lai radinieks, kuram nav tiesību un kurš arī ir dzēris, sēžoties pie stūres, jo viņu neviens neaiztikšot, kad puisis atteicās, tad Renāts pats izbraukāja Jelgavu, tikai otrā rītā nespēja atcerēties ar ko un kur dzēris - tāda lūk Jelgavā policija.

pirms 11 gadiem, 2009.05.11 17:18

ssss

kads sakars sim rakstam ar Godajamo CP Prieksnieku??????Man jau liekas ka ne kads !!nav kur piesieties tad labak nesienies!!!

Puisels dabuja pec nopelniem nakosreiz zinas ka braukat un metat kruto!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.10 10:57

mazaa

Nu kārtējo reizi Jelgavas menti izcēlušies, ka nav ko darīt tad nav. Es tikai brīnos, kur Latvijā taisnība - vai bija, kaut viens nofilmēts moments, ka mašīna kustās? Paši pērkami un krāpnieki - tāpēc spriež pēc sevis.

pirms 11 gadiem, 2009.05.09 00:15

JPRPP

...Pagaidām pārbaude par iespējamo nepatiesas liecības sniegšanu nav sākta. ...

pirms 11 gadiem, 2009.05.08 15:51

Ūpis

Te, kādu nedēļu atpakaļ, labais, apbalvotais policists Blūms iekūlās CSN. Lieta ikdienišķa, ja vien viņam tiesības jau agrāk nebūtu atņemtas par braukšanu ddzērumā. Kā šo CSN noformēja policijā? Kurš bija pie stūres?

pirms 11 gadiem, 2009.05.08 15:43

nelga

Lasu un brīnos, kā te viens otru ap... un mēģina mutes aizvērt. Bet, meitenes, jaukās, vai jūs nekad neesat glābušas savus varoņus? Vai viņi jums nekad nav lūguši pakalpojumu, lai izpestījat viņu no ķibeles? LIELĀS MĪLAS VĀRDĀ? zinu, ka ir pārīši, kas to dara un ļoti regulāri un tas viss tiek traktēts - bet es viņu mīlu...

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 21:40

tbzg

Zinām šito sīko smerdeļu taisnības. Viņiem liekas, ka viss atļauts.

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 21:28

mazaa

Mutes jau turiet ciet, ja neko nezinat, un ja darit nav ko.

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 20:57

mazaa

Ja, kukulis nelidz vienmer, kad pakalpini no preses blakus, tikai nesaprotu, ko var rakstit tadas mulkibas, zurnalistam tak japauz objektivs viedoklis a te - pamuljke sarakstijusi visu, kas ienak prata. Jelavas tiesa taisniba nepastav - es par abiem jauniesiem!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 20:55

Varbut bail atklat savus vardus ka velak smagi nesanak vai ne!?

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 20:42

Masa Inese teiks ka esi Tu mistersx ritigi stulbs unar degunu makonos brauc!Un sitie kas telo drosmigos un baigi mak *** tad pasakiet ari savus vardus jo redziet man nav no ka baidities!vARBUT

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 20:39

kukulis

tur ar bez preses nelidzetu kukulis tadi ir vairak jaker un jasoda nevis jaaizstav nu jaunietim patik iedzert meitenes ar

cik var noprast

tikai tagad kad bus jasez 12 dienaktis tru nebus ne meitenu ne iedzersanas tur tik bus
tadi pasi ka vins
un tomer nav smuki melot tiesnesiem
vel var par to ar dabut sodu

un seit var izteikt savus viedoklus,un mutes ciet mums nevajag taisit........

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 19:37

mazaa

Ir tada lieta, ka Jelavas policija ir loti korumpeta un kukulus starp citu nem labprat. Labi jau uzturet sevi par kukulu naudu.

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 18:03

no malas

Melošana,izlocīšanās-tādas pretīgas īpašības.Gļēvi.Taisni neticās,ka šeit nenostrādā blata vai kukuļa sistēma,jo parasti taču šādam kontingenatam ir papiņš vai mammucis kas izručīs.:D

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 18:01

blondiii

kas jums par daļu gar sievu,bērnu,pašu jāni un vēl vairāk lauru? ne jūs zinat kas vina ir,ne kāds viņiem sakars....ta kā MUTES CIET!!!

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 15:19

lilii

nu ko lai saka..vainīgs - tad vismaz atzīsti ar godu. bet ko var gaidīt no 19 gadīga puņķu tapas... izskatās ka arī viņam ir tikai tiesības... pienākumu nekādu :D
kā jau visiem sīkajiem šeit LV

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 14:45

Vietējās ziņas