Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa nepieņem Jelgavas novada pieteikumu, kurā apstrīdēts Pūces rīkojums atcelt iedzīvotāju aptaujas rīkošanu saistībā ar referendumu 3

Satversmes tiesa (ST) nav pieņēmusi Jelgavas novada domes pieteikumu, kurā apstrīdēts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojums, ar kuru apturēta pašvaldības rīkotā iedzīvotāju aptauja par administratīvi teritoriālo reformu, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Viņa apgalvoja, ka pieteikums ST nav pieņemts juridisku formalitāšu dēļ. Pašvaldība vēl nav vienojusies par tālāko rīcību, taču pieteikums ministra rīkojuma apstrīdēšanai kā taktika no pašvaldības puses paliek spēkā.

Pagaidām pašvaldība nebija gatava publiskot sava pieteikuma saturu.

Jau vēstīts, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Pūce apturēja Jelgavas novada domes lēmumu rīkot iedzīvotāju aptauju par administratīvi teritoriālo reformu. Pēc viņa teiktā, līdzīgi kā Ikšķiles gadījumā, arī Jelgavas novads nav likuma ietvaros izstrādājis nolikumu par aptaujas rīkošanu.

"Ministrijas eksperti pašvaldībām vairākkārt ir norādījuši, kādā veidā viņi drīkst šīs aptaujas organizēt. Šādas formas ir un pašvaldībām ir visas iespējas tās īstenot," teica ministrs.

Vides aizsardzības un reģionālās ministrija (VARAM) norāda, ka ne likums "Par pašvaldībām", ne arī citi normatīvie akti pašlaik neparedz domei tiesības organizēt sabiedrības viedokļa noskaidrošanu, rīkojot iedzīvotāju aptauju, kas pēc savas formas atgādina iedzīvotāju piedalīšanos vēlēšanās vai vietējā referendumā un saistošā lēmuma pieņemšanā.

Par to liecina personas datu pārbaude, iespēja balsot aizklāti un personas datu apstrāde. "Arī uzdotais jautājums "Vai jūs piekrītat Jelgavas novada apvienošanai ar Jelgavas pilsētu" uz kuru ir jāatbild ar "jā" vai "nē" rada maldinošu iespaidu, ka Jelgavas novada iedzīvotāji piedalās lēmuma pieņemšanā par pašvaldību reformu," skaidro VARAM, norādot, ka Latvijā spēkā esošais tiesiskais regulējums neparedz pašvaldībām tiesības rīkot vietējos referendumus.

Sākotnēji, pēc informācijas publiskošanas par Pūces rīkojumu, pašvaldības pārstāve Kaņepone aģentūrai LETA apgalvoja, ka aptauja tiks rīkota, jo oficiāli pašvaldība nav saņēmusi iebildumus pret nolikumu, ko pašvaldība ir nosūtījusi ministrijai. Taču vēlāk aptauja tomēr apturēta.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

no laukiem

Ak ka ieredni baidas no apvienošanas! Daudziem nāksies vietu pie siles atstāt!!! Iedzīvotājiem pilnīgi vienalga , jo mēs kadreiz jau bijam kopā ar Jelgavu un nekāda sliktuma iedzīvotājiem no tā nebija! Baidas no apvienošanas grandioza, uzpūsta darbinieku armija, kuri nav noslogoti ar darbiem, bet algas visiem pamatīgas! Lai Pūces kungam pietiktu spēka cīņai ar birokrātiem un varas kāriem kungiem un kundzēm!

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.20 15:27

ivanbeks

jūs pajautājiet profesorei sandrai veinbergai šī pakāpusies līdz kremļa propogan...a Ķiseļa līmenim .

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.21 10:29

buku tele

Kurš uztraucies par apvienošanu? Vai tas, kurš pēc ģīmja līdzīgs mežakuilim?

pirms 11 mēnešiem, 2019.08.23 14:25

Vietējās ziņas