Tiesībsargs liek skaidrot, kāpēc Jelgavas domes sēdēs debates tiek rīkotas tikai pēc deputātu nobalsošanas par tām 8

Tiesībsarga birojs nosūtījis Jelgavas domes priekšsēdētājam aicinājumu skaidrot, kāpēc domes sēdēs debates tiek rīkotas tikai tad, ja domes deputāti nobalso par to rīkošanu, informēja biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Evita Berķe.

Tiesībsarga pilnvarojumā Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas vadītāja ir nosūtījusi vēstuli Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam (ZZS) ar aicinājumu sniegt tiesībsargam rakstisku skaidrojumu par pašvaldības nolikumu, no kura 70.punkta izriet, ka domes sēdēs debates tiek rīkotas, ja domes deputāti nobalso par debašu rīkošanu.

“Pašvaldību deputātu darbam jāatbilst demokrātijas un labas pārvaldības principam. Ļoti būtiski, lai ikvienam deputātam, tostarp opozīcijas deputātam kā vēlētāju deleģētam pārstāvim, būtu tiesības paust savu viedokli. Prakse, kad opozīcijas deputātiem tiek likti dažādi šķēršļi viedokļa paušanai, nav atbalstāma,” pauda Berķe.

Pašvaldības nolikumā noteikts arī, ka domes sēdē drīkst runāt tikai tad, kad sēdes vadītājs ir devis vārdu. Uzstājoties debatēs, katram runātājam tiek dotas ne vairāk kā piecas minūtes. Turklāt domes deputāts debatēs nedrīkst divreiz uzstāties par vienu jautājumu.

Jelgavas pašvaldības komunikācijas un mediju attiecību galvenā speciāliste Egita Veinberga nekomentēja, vai pēc tiesībsarga vēstules nolikumu plānots pārskatīt.

Savukārt, atsaucoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) aicinājumu pašvaldībām pārskatīt nolikumus, ja tajos ir noteikti nepamatoti ierobežojumi deputātu jautājumiem, Veinberga skaidroja, ka pašvaldības nolikumā nav iekļautas normas, kas ierobežo deputātu uzdoto jautājumu ilgumu un skaitu.

Jau vēstīts, ka VARAM visām pašvaldībām izsūtījusi vēstules, aicinot pārbaudīt un nepieciešamības gadījumā labot pašvaldību nolikumus, ja tajos ir noteikti nepamatoti ierobežojumi deputātu jautājumiem. VARAM aicina visas pašvaldības pārbaudīt savus nolikumus un gadījumā, ja šādas ierobežojošas normas nolikumos tiek konstatētas, tās nekavējoties svītrot.

Informācija par pārbaudes rezultātiem un iespējamo plānoto rīcību pašvaldībām ministrijai jāsniedz līdz 15.martam.

“ZZ.lv” jau rakstīja, ka 2017. gada oktobra domes sēdē tika noraidīts deputāta Aigara Rubļa priekšlikums atcelt antidemokrātisku apakšpunktu Jelgavas pašvaldības nolikumā. Proti, A.Rublis prasīja, lai no nolikuma 70. punkta tiktu izņemts apakšpunkts, kas paredz, ka debates domē rīko tikai tad, ja par to nobalso vairākums.


FOTO: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 8

IEDZ

To lauku un pensionaru midzeni vajadzetu likvidet-rosinat referendumu par Domes atlaisanu?

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 14:31

Ozolnieks

Aizdosim Daini! Atlaidīs visus lauķus un komuņagas. Haha!

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 15:19

Jelgavnieks

Tikai ne Daini. Mums pietiek ar saviem dīvaiņiem.

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 16:49

gribu kā Ozolniekos

Ar skaudību vēroju un klausos kas notiek Ozolniekos. Iedomājieties kā būtu mainījušies dzīves apstākļi, ja Dainis būtu Jelgavas mērs - komunisti patriekti, visiem domē intensīvi jāstrādā, uzņēmēji var darboties bez nodevu nešanas varai, utt..

pirms 3 gadiem, 2018.03.15 07:34

Protestēju

Ar plānprātību sirgstošiem lauciniekiem parasti nodarbojas psihiatrs, ne tiesībsargs.

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 15:38

Sociks

Riziks par sekretutku internacionāli par rabotjohu laimi un gaida nākotni

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 23:19

nu,nu...

...un valsts izzadzēju pārstāvis no Vienotības Rublis būtu tas lielais cīnītājs par taisnību?!!!! Pats ilgus gadus no Rāviņa ķepiņām barots un Kanaškas bīdīts.

pirms 3 gadiem, 2018.03.15 07:38

Vietējās ziņas