Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tilts pār Platones upi Miera ielā Jelgavā pilnībā atvērts satiksmei 8

Satiksmei atvērts jaunizbūvētais tilts Miera ielā pār Platones upi. Atjaunota satiksme vienam no svarīgākajiem autoceļiem Jelgavas pilsētai, kas savieno Jelgavu ar galvaspilsētu Rīgu. Pašlaik tiek veikti atlikušie tilta un pievadu sakārtošanas darbi, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

Tilta pārbūves darbi sākti 2019. gada marta sākumā un vecais tilts pār Platones upi demontēts maija sākumā. Jaunā tilta pāreja izveidota vecā tilta vietā. Tiltam izbūvētas četras 3.5 metru platas braukšanas joslas un 2.5 metru plata ietve augšteces pusē un 1.5 metru plata ietve lejteces pusē. Kopējais tilta platums ir 20.5 metri, garums ir 42.5 metri. Augusta vidū tiltam izbūvēti 12 betona urbpāļi ar diametru 880 mm 8 metru dziļumā, 4 upes balsti, kā arī krasta balsti.

Turpinoties darbiem, septembra otrajā pusē tika iebetonēta tilta laiduma plātne uz brauktuves ass 0,8 metru biezumā ar parasto (nespriegto) stiegrojumu. Tilta laiduma konstrukcijas plātne  galos ir balstīta uz krasta balstiem. Brauktuve un ietves uz tilta ir asfaltētas, savukārt gājēju ietve tilta pieejās – bruģēta.

Upes krasti līdz upes gultnei nostiprināti ar laukakmeņu krāvumu. Abās ielas pusēs izbūvēts apgaismojums, seši jauni lietus ūdens uztvērēji un sakaru kanalizācijas tīkli. Pie tilta konstrukcijas izvietots ūdens līmeņa noteikšanas sensorus, uzstādīta meteoroloģiskā stacija, divas videokameras un pie tilta laiduma plātnes malās piestiprinātas LED apgaismojuma līnijas (lentas). 

Būvdarbu izmaksas atbilstoši noslēgtajam būvdarbu līgumam ir 1 747 777,77 eiro, t.sk. valsts budžeta līdzfinansējums 1 000 000,00 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 747 777,77 eiro.

Foto: Pilsētsaimniecība

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Izaugsme

Loti nesaimnieciska pilsetas vadisana. Galvu saspiedusi.

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.04 20:50

Jepiševs

tu par jauno tiltu?Nu,bomzim jau tilts nav vajadzīgs,tukšas pudeles tur noteikti neatradīsi.

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.04 23:19

Nu ja

Sabrucis tilts noteikti butu saimnieciskuma apliecinajums.

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.05 10:26

nu,

tagad vēl atliek sakārtot ceļu no tilta līdz aplim un tālāk Aizsargu ielu līdz Vircavas upei,
kas ir arI pilsētas robeža,lai būtu kaut cik civilizēta braukšana uz Rīgu.

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.05 10:58

Sandra

Tilts jau ir atvērts, bet kas man liekas tā diezgan dumji- pāris metrus aiz tilta asfaltā ir bedres, kuras varēja taču pie reizes aizlāpīt- smagā tehnika, kad strā'dāja, dragāja pāri. Ja Tu savā mājas saimniecībā ko tādu redzi, Tu loģiski, salabo, bet šeit sanāk, ka par degungalu tālāk neredz? Un tik nesakiet, ka nauda pietrūka vai materiāls nebija ko daža bedres salāpīt ,tas ir attieksmes jautājums, nekas vairāk, jo negrib redzēt laukumu kopumā, tikai to pleķīti , kas salabots, bet tālāk aiz mums, kaut vai ūdens plūdi....jo kāds taču pieņēma to tiltu, kāds taču tās izdangātās bedres, tur tālāk, neredzēja?? salabojam un viens feins posms atkal būtu darbībā

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.05 11:53

oho

Ja pie manis atbrauc metināt izpūtēju, man pie reizes arī riepas tam vāģim jānomaina, par savu naudu? Man jāredz to laukumu kopumā? Kāds taču pieņēma to mašīnu uz izpūtēja remontu, vai tās plikās riepas neredzēja?! Kas par nesaimniecisku rīcību... :)

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.05 13:40

Seagan

Saprotu sāpi, bet šīs lietas nevar likt kopā. Vainīgs ir ceļu uzturētājs, kurš visā (šogad lielajā) siltā laika sezonā ir impotents salabot lielākās bedres. Mēs miljonus katru gadu tērējam uzturēšanā, bet nav pat ziema sākusies kad jau kratamies pa izdangātajiem ceļiem. Bail būs domāt kas būs pāri palicis pavasarī.

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.07 08:15

cūkkāja

Vēl vajadzētu sakārtot transporta plūsmu-kaut kā veidojas nenormālas rindas pie luksofora, iepriekš tā nebija!!! Uzlabotā plūsma, kurš diez noregulējis to luksoforu, ka krustojums kļuvis tik nelabi izbraucams

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.05 14:51

Vietējās ziņas