Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tirdzniecības centrā "Pilsētas pasāža" Jelgavā plānots izveidot kinoteātri 16

Tirdzniecības centra "Pilsētas pasāža" Jelgavā īpašnieks uzņēmums SIA "Marno J" vēlas veikt visa centra rekonstrukciju un ēkai celt piebūvi, atverot kinoteātri ar vairākām kinozālēm, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā. 

No šodienas saskaņā ar Jelgavas domes lēmumu šī iecere tiek nodota publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai lokālplānojuma redakcijai kvartālam starp Lielo, Pasta, Driksas un Katoļu ielu. Būtiskākās izmaiņas, kas paredzētas lokālplānojumā, - līdz ar jaunās piebūves celtniecību jāmaina satiksmes organizācija ēkas pagalma pusē, kā arī paredzēts mainīt publiskās apbūves maksimāli pieļaujamo augstumu plānotajai "Pilsētas pasāžas" piebūvei no pašlaik paredzētajiem 20 metriem līdz 24 metriem.

"Marno J" attīstības projektu vadītājs Uldis Āns apgalvoja, ka pašlaik "Pilsētas pasāžas" potenciāls netiek pilnībā izmantots, jo ēkas trešais un ceturtais stāvs stāv tukšs. "Jāatzīst, ka ēkas plānojums šā brīža tirdzniecības prasībām ir novecojis - tehniskais risinājums, lai nokļūtu ēkas augšējos stāvos, ir ārkārtīgi neveiksmīgs. To apliecinājusi arī mūsu līdzšinējā darbība - tirdzniecības vietas trešajā stāvā nav bijušas pieprasītas, jo pircēji bieži vien pat nepamanīja, ka ēkai ir vairāk par diviem stāviem," ieceri atklāja Āns.

Paredzēts, ka pēc rekonstrukcijas ēkas trešajā stāvā būs tirdzniecības vietas, bet ceturtajā stāvā iecerēts ierīkot aktīvās atpūtas parku. Vienlaikus ar esošā centra rekonstrukciju uzņēmums plāno ēkai celt piebūvi. "Šīs ieceres mērķis ir tikai viens - vēlamies Jelgavā beidzot atvērt kinoteātri ar vairākām zālēm. Diemžēl esošā centra tehniskie parametri to nepieļauj, tāpēc plānojam piebūvi, kur divu stāvu apjomā varētu izvietot kinoteātri. Kopumā jaunās apbūves apjoms būs 1000 kvadrātmetru," stāstīja uzņēmuma pārstāvis, piebilstot, ka arī piebūves daļā paredzēta pazemes stāvvieta automašīnām.

Iecere paredz, ka ēkas piebūve tiktu celta Katoļu ielas pusē - vietā, kur pašlaik ir iela un preču piegādes zona -, bet satiksmes organizācija tiktu mainīta, izbūvējot jaunu piebraucamo ceļu starp piebūvi un ēku Katoļu ielā 2b.  

Kā ziņots, no šodienas Jelgavā norisināsies publiskā apspriešana lokālplānojuma redakcijai kvartālam starp Lielo, Pasta, Driksas un Katoļu ielām, kas tapusi, jo iecerēta tirdzniecības centra "Pilsētas pasāža" paplašināšana.Pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne klāstīja, ka centra paplašināšana plānota, jauno daļu savienojot ar jau esošo. 

Jaunajā centra daļā tiks sniegti dažādi, tostarp izklaides, pakalpojumi.Izstrādātās lokālplānojuma redakcijas publiskā apspriešana notiks līdz 8.martam, bet publiskās apspriešanas sanāksme paredzēta 2.martā pulksten 18 Jelgavas domē. 

Ar dokumentiem var iepazīties gan pašvaldības mājaslapā, gan klātienē domē.

Lokālplānojumā ietvertas vairākas zemes vienības ap tirdzniecības centru.

Iepriekš "Pilsētas pasāža" vairākkārt nonākusi sabiedrības uzmanības lokā tehnisko problēmu dēļ. Tā 2017.gada sākumā centra otrajā stāvā sāka atdalīties grīdas flīzes. Toreiz Būvniecības valsts kontroles biroja būvinspektori, nebija konstatējuši bīstamību būves nesošajās konstrukcijās, taču būves apsaimniekotājam būs jāmeklē plaisu rašanās iemesls auto pazemes stāvlaukumā. Vēlāk "Marno J", atsaucoties uz plaisu monitoringu, ziņoja, ka pazemes autostāvvietas pārsegums ir stabils un nerada apdraudējumu.

Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 16

13tā

Vispirms, lai Dome savas badakāses ar pensionāru padomes jauno priekšnieci priekšgalā savāc, lai nemaucas virsū tiem, kuri viņas nevēlas ne redzēt, ne dzirdēt. Tikai zina, kā nadu vilkt no citu makiem ārā. Kino var arī atvērt hidriķu jaunajā skābsiena tornī. Tur zāle ir liela.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 10:23

Jautājums

Par ko ir runa, no Jūsu komentāra nekas nav saprotams.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 20:15

Anonīms

"Iepriekš "Pilsētas pasāža" vairākkārt nonākusi sabiedrības uzmanības lokā tehnisko problēmu dēļ."

Tiklīdz ir ziņas vērstas uz pozitīvu attīstību, vienmēr zz.lv pacentīsies kaut kādu sāli piebērt.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 11:16

Labi

Lai tik būvē. Priecājos par katru, kas kaut ko Jelgavā iegulda.
Kino būtu pašā laikā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 11:53

Eh

Nav pa tēmu, bet vēlos vērst sabiedrības uzmanību uz Jelgavas dārgo pašvaldības policiju. Šogad jelgavnieki maksās 2,86 miljonus par to. Jeb 48,29 euro no katra iedzīvotāja gadā. Salīdzināšanai Liepājā šogad policijai dod 2,04 miljonus un Daugavpilī 2,41 miljonu. Sarēķinot uz iedzīvotāju skaitu tas ir attiecīgi 27,48 un 26,87 euro gadā. Manuprāt, tas ir absolūti nevajadzīgi, bet ļaušu katram spriest pašam. Pirms tam nebiju dzirdējis tādas runas, ka liela nauda plūstu tajā virzienā, bet apskatot budžetu biju diezgan šokēts. Arī iepriekšējo 3 gadu budžets pašvaldības policijai ir bijis krietni labvēlīgāks nekā citās (lielākās) pilsētās. Bet šogad summai ir jauns rekords.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 12:23

Novadnieks

Jelgavas pašvaldības policijas darbs ir ar negatīvu zīmi, bezpajumtnieki regulāri tiek fiziski iespaidoti, piesmieti, bijušie darbinieki vēl to uzņēma video, A.Brežinskis, vēl tur ir neadekvāts darbinieks uz doto brīdi, J.Vāķis, drīzāk Pāķis, un viņu kolēģi, ar apšaubāmu reputāciju un neatbilstošu pieeju, lai tur strādātu.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 17:03

Benzīns

Jā, pēc tā ko redzēju Vivo centra rimčikā pilnībā atbalstu to sīņu slānīšanu. Viens štopē grauzdiņus, tikmēr otrs savas speķainās rokas pa sushi bāru izvazā. Loģiski ka mantisku labumu no šādiem kadriem nepiedzīt, tāpēc slānīšana ar s*dainu mietu kā reiz laikā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 18:08

Cits viedoklis

Jelgavas pašvaldības policija strādā labi un paldies ka tāda ir. Ja ir bijušas aktivitātes pret sociāli nevēlamām personām, tad par to tikai priecājos.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 20:19

Hmm

Tikai cerams, ka ņaudētāji un bremzētāji to pasākumu neizjauks. Es par kinoteātri Jelgavā!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 13:22

Jojo

Cik atceros Atlētikai bija inženiertehnisko komunikāciju problēmas, kuras neviens nevēlējās risināt, pēc tam tā arī tur nekas nav bijis. Cerams beidzot būs normāla kanalizācija, un flīzes vairs pašas neleks nost.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 14:05

Džedajs

Problēmas bija nevis iznž. teh. kom., bet gan Atlētika un Pasāžas īpašnieku savstarpējas problēmas par īres maksām.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.12 18:02

ZANE

PASĀŽA JAU VIDĒJĀS DURVIS PUSGADU NEVAR SALABOT????????BIZNESMENI????????????

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 19:58

Jautājums

Kamdēļ jāceļ piebūve, ja trešais un ceturtais stāvs stāv tukši. Pasāža atvērās tik cerīgi ar daudz maz foršiem veikaliem trešajā stāvā. Ja tagad gribi kaut ko sakarīgu nopirkt, jābrauc uz Rīgu. Vietējie tirgotāji nemāk un negrib piedāvāt normālas preces, kas ir kvalitatīvas un lietošanai ērtas. Tām nebūt nav jābūt dārgām. Jelgavas veikalos, izņemot Kancleru un Kanti, ir tikai tirgus kvalitātes preces arī veikalos.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 20:13

Sarma

Pasāžā pirmajā stāvā tirdzniecības vietas ilgi nenoturas.Nomas maksas ir nesamaksājamas.Nav brīnums,ka bez aplokšņu algām tālu netiksi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.10 23:27

sliktenis

Nu, ja sāks pie sienas pāļus dzīt, tad liktenis skaidrs!

pirms 6 mēnešiem, 2020.02.14 18:25

Vietējās ziņas