Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top tilts uz Vanzāres salu

Noslēgumam tuvojas 36 metrus garā tilta būve Valgundes novadā pār Vanzāres vecupi, kas kopā ar Lielupi piecus kilometrus lejpus Kalnciema veido divdesmit hektāru lielo Vanzāres salu, uz kuras firma «Vima -1» attīsta atpūtas kompleksu.

Otrdien celtnieki noraka 2007.gadā uzbērto pagaidu dambi, kas paralēli jaunajam tiltam veda uz minēto salu.«Tilts būvēts pamatīgi, un tas stāvēs simts gadus,» cerīgi saka firmas «Vima - 1» pārstāvis Viktors Logviņecs. Tas stāv uz pāļiem, kas iedzīti 14 metru dziļumā un balstās uz dolomītu.Būvdarbu vadītājs Rihards Nāburgs piebilst, ka izmantota jauna tehnoloģija - starp betonu un hidroizolāciju ir nolieta epoksīta sveķu kārta, kas aiztur mitruma uzsūkšanos. Tilts būs asfaltēts, taču pievedceļus klās vietējā dolomīta šķembas. V.Logviņecs stāsta, ka firmas īpašniekiem pagaidām vēl nav pilnīgi skaidrs, kā salā attīstīt atpūtas kompleksu. Ļoti iespējams, ka tur atradīsies restorāns, bet četros guļbūves namiņos varēs izmitināties makšķernieki un citi dabas mīļotāji. Turpat, upes pretējā krastā, atrodas arī Ķemeru dabas parks. Vietai atpūtai, viņaprāt, ir ļoti laba.Tīreļu ciema iedzīvotājai Inai Bartušēvicai nav iebildumu, ka kaimiņos top atpūtas komplekss. Viņai svarīgi, lai neciestu Vanzāres vecupe, kas divus gadus tilta būvniecības laikā stāvēja daļēji aizdambēta (ūdens caurteci cauri dambim daļēji nodrošināja divas 1,60 m diametra caurules).Jelgavas Reģionālās vides pārvaldes darbiniece Meldra Priedēna uzsvēra, darbi tiek veikti atbilstoši prasībām, un jācer, ka mūsu rajonā būs par vienu sakoptu vietu vairāk.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas