Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Topošajiem lauku inženieriem piešķir vēl 85 budžeta vietas 11

Priecīgu ziņu no Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektorāta saņēmuši Lauku inženieru fakultātes (LIF) studenti, kuriem pagājušās nedēļas vidū tika paziņots, ka valsts budžeta apmaksāto studiju vietu visiem nepietiks. Nolemts, ka papildus 512 budžeta vietām fakultātē tiks piešķirtas vēl 85.

Par sekmīgo LIF studentu nedienām ar budžeta vietām pirmdien ziņoja telekompānijas LNT raidījums «Tautas balss», kas pagājušajā nedēļā LLU veidoja sižetu. Par vairākus studentus piemeklējušo nepatīkamo pārsteigumu - pārvietošanu no budžeta uz maksas grupu - rakstīja arī «Ziņas». Augstskolas mācību prorektors Arnis Mugurēvičs norobežojas no tā, ka lēmums būtu pieņemts saistībā ar mediju interesi vai studentu sūdzībām. Pēc viņa teiktā, augstskolas vadība pārskatījusi savas finansiālās iespējas un atklājusi, ka LIF var nodot 85 budžeta vietas no citām fakultātēm, jo īpaši - Informācijas tehnoloģiju fakultātes, kur ir salīdzinoši lielāks studentu atbirums un augstākais nesekmības līmenis. Prorektors atzina, ka budžeta vietu trūkst arī Ekonomikas fakultātē un citviet, taču šajā gadījumā īpaši tiekot atbalstīti inženierzinātņu studenti, kas valstī ir prioritāri.A.Mugurēvičs uzsver, ka šāds budžeta vietu pielikums nākamajiem lauku inženieriem ir tikai uz pusgadu - pēc ziemas sesijas studentu sekmes atkal tiks pārskatītas. Viņam bijusi arī saruna ar televīzijas sižetā redzētajiem studentiem, un saruna esot beigusies uz pozitīvas nots.Otrā kursa zemes ierīcības specialitātes studente Madara Švedere intervijā «Tautas balsij» pauda, ka ziņu par pārskaitīšanu maksas grupā saņēmusi 16.septembrī, kaut līgumā ar augstskolu paredzēts, ka šāda informācija studentam jāsaņem līdz 1.septembrim. Tā kā banka pieteikumus studiju kredītam pieņem līdz 18.datumam, kļuvis faktiski neiespējami radušos sarežģījumus risināt ar aizdevuma palīdzību, un tādējādi nopietni tikusi apdraudēta iespēja turpināt iesāktās studijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

...

LLU nevar mainīt līgumu pēc saviem ieskatiem un paziņot to vēlāk nekā pēc līguma.
Ļoti daudzi studenti netiek piem LU vai RTU vai kur citā un dodas uz Jelgavu, jo tur ir budžets, BET ja jāmaksā viņi mācītos labākās augstskolās.
un katrs mācās tā lai saglabātu savu vietu budžetā.

pirms 10 gadiem, 2009.10.01 16:12

daksha

Laila, gājām uz dekanātu, pie dekāna un pie mācību prorektora, uzreiz negirezāmies pie palīdzības uz TV!!
MUMS teica, ka nevar palīdzēt, tāpēc nekas neatlika, to parādīt visiem! mums teica, ka no citām fakultātēm neiedos budžeta vietas un te pēk''si iedeva.. man protams prieks un domāju, ka vēl 85.. es neesmu vainīga, ka man nav naudas, lai samaksātu un es neļauju sev kāpt uz galvas..

pirms 10 gadiem, 2009.09.30 11:29

Students

Ha ,mums ir savas TV zvaigznes. Tās lietas bija jākārto pavisam savādāk.

pirms 10 gadiem, 2009.09.24 17:58

es

Neskatoties ne uz ko ,mūsu fakultāte ir vislabākā,un pasniedzēji arī vislabākie ir "videniekiem",studējiet pie mums.

pirms 10 gadiem, 2009.09.24 17:56

komentŗam 14:38

Lūdzu neapvainot fakultāti, kuru absolvē darba tirgū PIEPRASĪTI speciālisti!

pirms 10 gadiem, 2009.09.23 14:45

to Lailai

Malači studenti!
Sudārs žagojās un neko nevarēja prātīgu atbildēt.
LLU ir viena stagnātu bedre, cenas par studijām kā Eiropas labākajās augstskolās, bet atdeve minimāla.

pirms 10 gadiem, 2009.09.23 14:38

Dilaila

LLU viss ir jādara tikai pa "taisno", jo savādāk ir pilnīgi vienalga kādā hierarhija kaut ko risina. It īpaši tas attiecas uz Erasmus stipendiju sadali LLU EF un ar atskaitīšanos pēc tam - atbildīgā persona neko nedara, studentiem pēc tam jācieš! Un nevienu tas neinteresē!
LIF studenti malači! Kaut visi būtu tik drosmīgi!

pirms 10 gadiem, 2009.09.23 14:20

:(

TV tas tiešām tika NESMUKI atspoguļot !!! :(
Ne jau universitāte pati sev apgriež budžetu ... to jau dara LIELIE valsts vīri !!!

Fuuuu....

pirms 10 gadiem, 2009.09.23 10:53

to tbzg

Šajā fakultātē mācās topošie būvnieki, mērnieki, vides speciālisti. Pie tam LLU LIF būvnieki darba tirgū ļoti labi kotējas.

pirms 10 gadiem, 2009.09.23 10:38

tbzg

mani interesē, ko tad tie studenti inženierēs pēc studiju beigšanas? Latvijas lauksaimniecībā ir tāds pieprasījums pēc speciālistiem ar augstāko izglītību? Vai brauks uz Norvēģiju siltumnīcās strādāt?

pirms 10 gadiem, 2009.09.23 09:25

Laila

Man pārdomām tikai viens jautājums - būtībā šiem diviem studentiem: visi redzēja tajā vakarā TV, ka raidījuma veidotāji ļoti nesmuki parādīja LLU: it kā LLU izspiežot no studentiem naudu, jo neviens te neko neizspiež. Tagad viņi ir apmierināti un tauta to nezina, ka vienkārši atņēma citiem. Bet tas nu tā. Jautājums šāds: vai šie divi jaunieši jautājumu sāka risināt pēc hierarhijas,t.i., sākot no dekanāta utt, tad tikai griežoties TV, vai "laida pa taisno" - sak, mēs jums parādīsim. Ja tā, tad ir skumji...

pirms 10 gadiem, 2009.09.23 09:19

Vietējās ziņas