Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Topošās Jelgavas tehnikuma sporta zāles sienā ievieto vēstījumu nākotnes paaudzēm (FOTO)

Jelgavas tehnikuma topošās sporta zāles sienā ceturtdien tika atstāts vēstījums nākotnes paaudzēm, kuru papildinās instrukcija – vēstījumu pirmo reizi drīkst atvērt tad, kad mācību iestāde svinēs simtgadi – 2069.gadā.

«Ceļš uz jaunas sporta zāles būvniecību bija garš un sarežģīts, tādēļ vēl jo lielāks gandarījums, ka sperts šis nozīmīgais solis, un jau nākamā gada otrajā pusē Jelgavas Tehnikuma audzēkņiem būs pieejama jauna, moderna un ērta sporta zāle,» atzīst Jelgavas tehnikuma direktore Janīna Rudzīte.

Viņai pievienojas arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniece Baiba Bašķere: «Tas ir vēl viens solis, lai virzītos uz kompetenču izglītības stiprināšanu. Mums jāsniedz jauniešiem ne tikai kvalitatīvas zināšanas, bet arī jāpalīdz rūpēties par veselīgu dzīvesveidu. Ir būtiski lauzt stereotipu par profesionālās izglītības zemo prestižu, jo tā piedāvā teicamas iespējas karjerai un tālākajai attīstībai.»

Uz to, ka Jelgavas tehnikums pamatoti uzskatāms par Zemgales flagmani profesionālās izglītības jomā, norādīja Valsts Izglītības attīstības aģentūras vadītāja Dita Traidās, turklāt rosināja mācību iestādei aktīvi strādāt arī pie koledžas mācību programmu izstrādes, kas pavērs jaunas iespējas tās audzēkņiem.

Nākotnes vēstījums šoreiz nav ierasta laika kapsula, bet metālā veidota grāmata, kura simboliski norāda uz zinībām kā nākotnes stūrakmeni. Vienlaikus J.Rudzīte uzsver, ka šogad Jelgavas tehnikums atzīmēja 50 gadu jubileja, un izdota grāmata ar vēsturisku dokumentu un atmiņu apkopojumu, kuras digitālā kopija ievietota nākotnes vēstījumā. Lai sniegtu aizsardzību jauniešiem, nākotnes vēstījuma grāmatā tika ievietota arī IZM dāvātā zalkša zīme. 

Jelgavas tehnikuma konventa priekšsēdētājs Imants Kanaška uzsver, ka mācību iestāde pēdējo gadu laikā strauji attīstījusies un nodrošina kvalitatīvu un kompetentu izglītību darba tirgū nepieciešamās specialitātēs. «Noteikti pozitīvi jāvērtē tas, ka Jelgavas tehnikums veido sadarbību ar uzņēmējiem, un tas palīdz praktiski iepazīt darba procesus konkrētajā specialitātē, saņemot jaunas zināšanas un gūstot iespēju nākotnē rast labi apmaksātas darba vietas, paliekot tieši Latvijas darba tirgū,» piebilst I.Kanaška.

Līdzšinējā, pirms 50 gadiem veidotā Jelgavas tehnikuma sporta zāle, ir gandrīz divas reizes mazāka nekā topošā būve, tādēļ tajā ir sarežģīti nodrošināt pilnvērtīgas sporta nodarbības vairāk kā 1100 mācību iestādes audzēkņiem.

Jaunas sporta zāles nepieciešamību novērtē arī Jelgavas tehnikuma sporta skolotājs Gints Veinbergs. «Jelgavas tehnikuma komanda izcīnījusi augsto 2.vietu starp 30 Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, turklāt arī Jelgavas vidusskolu konkurencē esam otrie labākie. Tas parāda, ka potenciāls ir, un nākotnē varēsim uzlabot iemaņas dažādos sporta veidos,» piebilst G.Veinbergs.

Objektā, kura būvniecība jāīsteno līdz nākamā gada 15.maijam, iecerēts uzbūvēt sporta zāli un labiekārtot tās teritoriju. Konkursā par būvdarbu veikšanu uzvarēja SIA «Reaton LTD», un to īstenošanai plānoti 1 460 408,99 eiro (bez PVN). Tehnisko projektu izstrādāja un autoruzraudzību nodrošinās SIA «BM projekts», savukārt būvuzraudzību nodrošinās SIA «BaltLine Globe». Projekta «Jelgavas tehnikuma infrastruktūras uzlabošana un mācību aprīkojuma modernizācija 2.kārta» īstenošanu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, un tā laikā iepirktas arī jaunas iekārtas un instrumenti mācību programmu «Autotransports», «Programmēšana» un «Datorsistēmas» īstenošanai.

Jelgavas tehnikums ir reģionā lielākā profesionālās izglītības iestāde, kas sagatavo speciālistus 10 mācību programmās. Šogad mācību iestādē sākta īstenot jauna mācību programma – mērniecības tehniķis. Mācības iestādē ir bez maksas, un audzēkņiem iespējams saņemt līdz 150 eiro lielu stipendiju.

Jelgavas tehnikuma 50 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā to absolvējuši vairāk nekā 12 tūkstoši jauniešu.

 

Foto: Juris Karlinskis

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas