Topošos mediķus, farmaceitus, ķīmiķus un biologus aicina pieteikties “Rigvir” holdinga stipendijai

“Rigvir” holdings sadarbībā ar Vītolu fondu izsludina stipendiju konkursu topošajiem 12. klašu skolēniem ar mērķi sniegt atbalstu centīgiem vidusskolas skolēniem pēdējā mācību gadā, kuri savu nākotni saista ar eksaktajām zinātnēm – medicīnu, farmāciju, ķīmiju vai bioloģiju –, informē fonda pārstāve Annija Ķepale. Dokumenti potenciālajiem stipendiātiem jāiesniedz no 1. līdz 15. jūnijam.

Konkursa uzvarētāji iegūs stipendiju 675 eiro apmērā uz visu mācību gadu, sākot ar 2017. gada 1. septembri. Ikmēneša 75 eiro stipendijas tiks piešķirtas centīgākajiem 14 vidusskolēniem no Aglonas vidusskolas, Aizkraukles novada ģimnāzijas, Aizputes vidusskolas, Auces vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Dobeles Valsts ģimnāzijas, Dricānu vidusskolas, Druvas vidusskolas, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Ilūkstes 1.vidusskolas, Jaunpiebalgas vidusskolas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Līvānu 1. vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Maltas 2. vidusskolas, Preiļu Valsts ģimnāzijas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Rojas vidusskolas, Rudzātu vidusskolas, Salacgrīvas vidusskolas, Skrundas vidusskolas, Talsu 2. vidusskolas, Tukuma Raiņa ģimnāzijas, V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas vai Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

“Šis ir ilgtermiņa projekts, jo nabadzība lauku reģionos ir ļoti aktuāla problēma. Daudzi Latvijas jaunieši trūkuma dēļ nespēj mācīties un iegūt kvalitatīvu izglītību, tomēr, palīdzot viņiem pārvarēt dzīves grūtības, ar savu darbu un centību jaunieši var sasniegt daudz. Arī mana vecāmāte Aina Muceniece kara un pēckara gados mācījās un strādāja ļoti grūtos apstākļos, tomēr, par spīti tam, vēlāk kļuva par ārsti un zinātnieci, kura atklāja unikālas zāles vēža ārstēšanai. Esmu priecīgs, ka šodien, pateicoties “Rigvir” holdinga panākumiem, varam palīdzēt talantīgiem un centīgiem skolēniem, iespējams, nākamajiem izcilajiem zinātniekiem,” uzsver “Rigvir” holdinga valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš.

Plašāka informācija par pieteikšanās kārtību pieejama Vītolu fonda mājaslapā www.vitolufonds.lv sadaļā “Stipendijas”.

“Rigvir” holdinga stipendijai iespējams pieteikties no š.g. 1. līdz 15. jūnijam.

Arī iepriekš “Rigvir” holdings piešķīris stipendijas centīgiem, talantīgiem, bet maznodrošinātiem Latgales vidusskolēniem, kad ikmēneša stipendiju 75 eiro apmērā saņēma devītās, desmitās un 11. klases audzēkņi no Dricānu vidusskolas.

“Rigvir” holdings apvieno uzņēmumu grupu, kuras darbības mērķis ir Latvijā izstrādāto vēža viroterapijas zāļu ražošana, izpēte un virzīšana pasaulē. Viroterapija ir saudzīga, droša un efektīva vēža ārstēšana, izmantojot īpašu vīrusu, kurš pēc ievadīšanas cilvēka organismā atrod un iznīcina ļaundabīgā audzēja šūnas.  Šo vīrusu 20. gadsimta sešdesmitajos gados atklāja izcilā latviešu zinātniece Aina Muceniece. Latvijā izstrādātās vēža zāles ir pasaulē pirmais apstiprinātais onkolītiskais vīruss.

Vītolu fonds ir iespēja privātpersonām un uzņēmumiem, kas tic Latvijas nākotnei un jauniešiem, atbalstīt un finansēt jaunus, neatlaidīgus un talantīgus studentus. Fonds piešķir savas un administrē citu ziedotāju stipendijas. Fonda mērķis ir ar stipendijām palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās.Pievieno komentāru

Vietējās ziņas