Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tračumai groza apsūdzību 2

Zemgales apgabaltiesā aizvadīta kārtējā sēde, apelācijas kārtībā skatot krimināllietu, kurā par nelikumīgu koku izciršanu un dienesta pilnvaru pārsniegšanu apsūdzēta bijusī Kalnciema pilsētas galva, tagad - novada domes priekšsēdētāja vietniece Aija Tračuma.

Uz aizvadīto tiesas sēdi bija uzaicināti divi eksperti no Latvijas Valsts mežzinātnes institūta «Silava», kur tika veikta ekoloģiskā ekspertīze. Arī šoreiz, tāpat kā iepriekš, būtiskākās neskaidrības joprojām bija ap jautājumu, vai izcirstā teritorija uzskatāma par mežu. Piemēram, abi eksperti - institūta «Silava» direktors Jurģis Jansons un viņa vietnieks Ansis Actiņš - uzturēja slēdzienu, ka koki cirsti ārpus meža zemes. «Mēs vispār šajā lietā esam iesaistīti nepamatoti,» savu viedokli pauda J.Jansons. Līdzīgās domās bija arī A.Actiņš. Šādam viedoklim gan nepiekrita cietušās puses pārstāvis, Zemgales virsmežniecības jurists Māris Vaitekūns, kurš uzskata, ka koku ciršana veikta uz meža zemes.Apsūdzētās aizstāve zvērināta advokāte Brigita Miķelsone jau iepriekš uzsvēra, ka izstrādes nosacījumi atkarīgi no tā, kā formulēts zemes lietošanas mērķis - ja tā nenotiek uz meža zemes, jāievēro teritoriālais plānojums.Prokurors lūdza tiesu nozīmēt atkārtotu ekoloģisko ekspertīzi, kurā tiktu pieaicināts Valsts Meža dienesta pārstāvis ar mežsaimnieka un jurista izglītību, un šādu lūgumu atbalstīja arī M.Vaitekūns. Pret bija apsūdzētā un viņas advokāte. «Nav pamata papildu ekspertīzei. Es nepiekrītu nevienai lietas lapai, tā ir fenomenāla ar nepareizu tiesību normu piemērošanu,» klāstīja B.Miķelsone.Pēc neilgas apspriešanās tiesa nolēma nenozīmēt atkārtotu ekspertīzi, savukārt prokurors iesniedza apsūdzības grozījumus, kas, pēc viņa sacītā, ietver atšķirīgu platības lielumu un nocirsto koku skaitu. Tā kā apsūdzētajai un aizstāvībai vēl nepieciešams iepazīties ar šiem grozījumiem, tiesa nolēma lietas izskatīšanu atlikt uz nenoteiktu laiku.Kā iepriekš ziņots, 2008.gada 7.martā Jelgavas tiesa A.Tračumu viņai izvirzītajās apsūdzībās attaisnoja, nekonstatējot noziedzīga nodarījuma sastāvu. Lietā par cietušo atzītās Zemgales virsmežniecības lūgumu par 47 795 latu zaudējumu piedziņu tika nolemts atstāt bez izskatīšanas. Par šo spriedumu sūdzību iesniedza A.Tračumas advokāte, nepiekrītot motivējošajā daļā izteiktajiem secinājumiem. Tiem nepiekrita arī apsūdzība, kas savukārt iesniedza protestu, lūdzot atcelt attaisnojošo spriedumu.Lietas materiāli liecina, ka 2003.gadā Kalnciema pilsētas dome noslēgusi līgumu ar zemnieku saimniecību «Bangas» par apauguma novākšanu pašvaldībai piederošajā teritorijā. Mežsaimniecības speciālisti gan šādu terminu nelieto un apmēram 23 tūkstošu koku izciršanu nosauca par nelikumīgu.Tiesas procesā vairākkārt izraisījās strīds par to, vai izcirstā teritorija uzskatāma par mežu. Advokāte B.Miķelsone norādīja, ka minētās zemes platības nav meži, jo tām kā izmantošanas mērķis definēta derīgo izrakteņu - kūdras un māla - ieguve. Pretējās domās gan bija ne vien valsts apsūdzība, bet arī mežsaimniecības speciālisti.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

pienvedējs

vilcē igate kokus cirta karjera paplatināšanai, zilā savienība-nīmanis, verenieks, cāzers kokus notirgoja, publiskajā gada pārskatā(2006) uzrādīja, ka pāri par 1000!!! kubikmetriem iegādāti skolas un dzīvojamās mājas apkurei(skolas apkurei izmantoja ogles), bet igates indriksons, no tās kaudzes pārpalikumiem, vēl pa kraviņai tās mājas iedzīvotājiem- kā savu malku tirgoja! lūk kur 3-kāršs apgrozījums un peļņa! tračūma-mācies!

pirms 10 gadiem, 2009.10.01 18:06

Vietējās ziņas