Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tradicionāli Jelgavas Meža kapos piemin karu upurus un aizlūdz par mieru (FOTO) 6

Pēc britu tradīcijas Sarkanās magones dienā ar dievkalpojumu, kas iekļauj divu minūšu klusuma brīdi, sestdien Jelgavas Meža kapos tika pieminēti divu Pasaules karu, kā arī citu militāro konfliktu upuri. Ceremoniju, kā parasti, rīkoja Lielbritānijas vēstniecība un šoreiz tajā piedalījās ASV, Kanādas, Ukrainas, Polijas, Vācijas un Japānas diplomātiskie pārstāvji, kā arī Jelgavas un Jelgavas novada pašvaldību vadītāji, Jelgavas zemessargi un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji. Piemiņas pasākums notika divās vietās: vispirms tur, kur apbedīti 36 Pirmajā Pasaules karā lielākoties gūstā mirušie britu karavīri, pēc tam pie pieminekļa Latvijas brīvības cīņās kritušajiem, kur apbedīti 60 latviešu karavīri un vēl divi latviešu leģionāri, kas krita Otrajā pasaules karā.   

Dievkalpojumu vadīja NBS kapelāns Normunds Celmiņš, tajā uzrunas teica Lielbritānijas vēstnieks Kīts Šenons, kā arī NATO integrēto spēku pārstāvis pulkvežleitnants Gordons Gasks un Latvijas Zemessardzes 4. brigādes štāba priekšnieks Jānis Mežavilks. Savukārt Kanādas vēstnieks Kevins Reks nolasīja dzejoli “Flandrijas lauki”, kuros pausta smeldze par kara traģiku.

Aizlūgts tika par Liebritānijas karalieni, Latvijas Valsts prezidentu, Lielbritānijas, Latvijas un visas pasaules karavīriem, Apvienotās karalistes, Latvijas un pārējās pasaules ļaužu vienotību, ārstiem, medmāsām un visiem, kuri kalpo tiem, kuri ir vajadzībās un ciešanās. Aizlūgumos tika pieminēta arī Apvienoto Nāciju organizācija un visiem, kas pūlas miera labā. Gan ceremonijas sākumā, gan arī noslēgumā dūdas spēlēja britu karavīrs Toms Lears, kurš ir tankists un pēc vajadzības arī militārais muzikants.

Pēc ceremonijas Liebritānijas militārais atašejs Marks Sapsfords teica, ka janvārī beidzas viņa dienests Latvijā, ka ir emocionāli grūti šķirties no valsts, kur ir pavadīti trīs gadi. “Sarkanās magones dienu atzīmē daudzviet pasaulē, kur vien atrodas britu karavīru kapi. Diemžēl dažviet tie ir diezgan nesakopti, bet Jelgavā Meža kapos katru gadu vis ir bijis pilnīgā kārtībā,” teica M.Sapsfords. Viņš piebilda, ka Jelgavā šī piemiņas ceremonija notiek kopš 1992. gada un nav ziņu, vai tas notika laika posmā no 1919. līdz 1940. gadam.

Sarkano magoņu diena parasti tiek atzīmēta svētdienā, kas ir vistuvāk 11. novembrim – dienai, kad 1918. gadā beidzās Pirmais pasaules karš. Taču sakarā ar to, ka svētdien Lielbritānijas vēstniecības rīko piemiņas dievkalpojumu Rīgā, Anglikāņu baznīcā, piemiņas ceremonija Jelgavā notika sestdien. Piemiņas dienas simbols ir sarkana magone.

Foto: Eva Pričiņa

  

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

azalea

Vai Rāviņš bija sarūpējis pīrādziņus pēc aizlūgšanas visiem kapu apmeklētājiem? Agrāk aizlūdza par ķīniešiem /tad pīrādziņus dalīja tikai dārgajiem viesiem/. Nākamgad par ko?

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.10 13:46

Gaidis

Ja.kas,tad tas nav Raviņa pasakums
.Vai tad ar zupiņu nepietika.

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.10 19:43

Zinatajs

Nu ja,zupiņa tradicionali katru gadu.Kaut ko jau vajag ari zinat,ne tikai dumibas rakstit.

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.10 19:46

azalea

Ūja, ūja. Laba doma, jāzina ar ko tautiešus cienā. Arī jums derētu zupiņu nodegustēt, nevajag jau celt uzreiz degunu augšā. Morgenšterns un Gilderšterns Jelgavā atdzimuši!!!@@@:)

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.10 20:12

līdzjutēja

Vai tagad 18.novembrī visiem glupību rakstītājiem tiks prēmija?- Zupas šķīvis un kanniņa ar zupu līdzi no baznīcas + VETO AUTOBUSĀ, T.I., MAKSĀ PATI? KUNGI JAU PĒC DISKUSIJĀM VISU AIZ SEVIS NODEDZINA.

pirms 11 mēnešiem, 2019.11.10 20:23

Vietējās ziņas