Transporta mezgla projektu nodos apspriešanai 4

Jelgavas domes deputāti pieņēmuši lēmumu nodot sabiedriskajai apspriešanai projektu par jaunam sabiedriskā transporta termināļa izveidošanu netālu no dzelzceļa stacijas. Apspriešana varētu sākties jūnija vidū.

Pirmās idejas par jaunu transporta plūsmu plānojumu tika publiskotas 2006.gada nogalē. Teritorijā starp Zemgales prospektu, Sporta ielu un dzelzceļu, varētu atrasties pilsētas satiksmes mezgls, kas ietvertu arī jaunu autoostu. Plānots, ka līdz ar jaunā Zemgales Olimpiskā centra uzbūvēšanu varētu likvidēt šeit esošo pilsētas stadionu, kur, saskaņā ar agrākajiem plāniem, varētu tapt jauna policijas pārvaldes ēka. Projekta ietvaros iecerēts būvēt arī daudzstāvu autostāvvietu.Jaunā sabiedriskā transporta termināļa izbūve varētu atbrīvot pilsētas centru no tranzīta autobusiem, kā arī optimizēt dzelzceļa un autobusu transporta izmantošanas iespējas. Projektā arī paredzēts, ka netālu no Jāņa baznīcas varētu izbūvēt jaunu ielu, kas savienotu Zemgales prospektu ar Pasta ielu.Pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte «Ziņām» skaidro, ka Jelgavas iedzīvotāji ar jaunā transporta mezgla detālplānojuma pirmo redakciju varēs iepazīties no jūnija vidus. Lai arī likumdošana nosaka, ka apspriešanai jāatvēl divas nedēļas, šis laiks pagarināts līdz četrām cerībā, ka ar plānojumu iepazīsies pēc iespējas lielāks skaits iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kaktuss

Pie stacijas vajag kur mašīnām apstāties. Pilsētplānošanas speciālisti pavērojiet kas tur darās pirms Rigas vilcienu pienākšanas vai atiešanas! Vai minētajā vietā muitas zonā, kura tiek ļoti minimāli izmatota, nevar atvēlēt kādu pleķīti privāto mašīnu novietošanai?

pirms 11 gadiem, 2009.05.22 12:11

Pāķis

Autoostai jāpaliek centrā!!!!! Padomājiet, kāds sastrēgums radīsies pie apļa pie Gaisa tilta. Tagad jau no rīta ir ijāgaida. Lauciniekiem, kam darba vietas ir aiz centra būs liekas problēmas, jo būs papildus vēl jāizmanto sabiedriskais transports.

pirms 11 gadiem, 2009.05.22 09:37

Juris

Varbūt labāk savienot Rūpniecības un Aviācijas ielas ? Uzbūvēt jaunu tiltu utt. Tas tiešām novirzītu transportu no pilsētas centra un veicinātu uzņēmējdarbību gar jauno ceļu un tiltu !

pirms 11 gadiem, 2009.05.22 07:57

Guntis

Cik tad ir to tranzīta autobusu - labi, ja kādi pārdesmit dienā. Ak jā, ja vēl pieskaita Dobeles mikriņus, tad gan sanāk vairāk. Manuprāt autoostu centrā vajadzētu saglabāt.

pirms 11 gadiem, 2009.05.21 17:42

Vietējās ziņas