Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trešklasnieki sāk kārtot valsts pārbaudījumus

Satraukums, nopietnība un liela atbildības sajūta otrdien bija vērojama trešklasnieku sejās. Trīs dienu garumā viņus gaida valsts kombinētā ieskaite, kas ir gana svarīgs mācību gada atzīmes faktors un tiek fiksēts arī liecībā.

Šī ir pirmā reize, kad nopietnos ieskaites uzdevumus izglītības iestādes saņem elektroniski, stundu pirms pārbaudes darba uzsākšanas, nevis vairākas dienas iepriekš, kā bija līdz šim. Uzrunātie skolēni vērtē, ka pirmais darbs nav bijis sarežģīts, bet āķīgs.Jelgavas 4. pamatskolas direktore Agita Lundberga vērtē, ka šogad pārbaudes darbs saturiskā un teksta ziņā bijis atbilstošs bērnu līmenim - ne pārāk sarežģīts, bet ar vienu otru «āķi» uzdevumos. Kombinētajā valsts ieskaitē audzēkņi pilda uzdevumus vairākos priekšmetos: dzimtajā valodā, matemātikā, dabas zinībās un dažu uzdevumu sasaiste ir ar sociālo zinību mācību priekšmetu. Direktore uzsver, ka tas ir ļoti nopietns pārbaudījums, kurā tiek novērtētas skolēnu zināšanas mācību vielā no 1. līdz 3.klasei. 3.a klases skolnieks Ringolds Leonovičs stāsta, ka rakstiskā daļa viņam šķitusi vieglākā, jo bijis laiks apdomāties, grūtāk klājies raitā un saistošā teksta atstāstījumā. Bet par savu veikumu skolnieks ir noskaņots pozitīvi un uzskata, ka vērtējums būs labs. Viņa klasesbiedre Amanda Šīna «Ziņām» neslēpa, ka pirms ieskaites darba bija satraukusies un iepriekšējā vakarā pie mācību grāmatām pavadījusi ilgāku laiku nekā citkārt, tādēļ cer, ka rezultāts pūles attaisnos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas