Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūkstoši iztērēti. Kas būs tālāk? 9

Trīs ārēji necilas mājas Jelgavā, kas pērn tika nopirktas par 270 tūkstošiem latu, šogad maksātu divas vai pat gandrīz trīs reizes mazāk. Par to varbūt nebūtu jāsatraucas, ja vien pircējs, kas līdzīgi daudziem uzķērās uz ekonomikas burbuļa līdz nejēgai uzpūstajām cenām, nebūtu Jelgavas pašvaldība, bet iztērētā nauda - nodokļu maksātāju līdzekļi. Par lielo tēriņu pārsteidzību liek domāt arī fakts, ka plāni par pilsētas apvedceļu, kura būvniecībai mājas traucēja un tāpēc tika nopirktas, pārcelti uz nenoteiktu laiku.

Patlaban Atmodas ielas galā, kur vēl pirms gada atradās Meiju ceļa 53.nams, sakuplojusi zāle un par kādreizējo mājokli liecina vien stalts, simtgadīgs ozols. Gatavojoties pilsētas apvedceļa un vēlāk arī Ziemeļu tilta būvei, Jelgavas dome jau 2007.gada nogalē lēma no vairākiem īpašniekiem atpirkt un nojaukt viņu privātmājas, jo tās nākotnē traucētu īstenot plānus par Atmodas ielas turpinājumu. Kā tolaik skaidroja toreizējais pašvaldības izpilddirektora vietnieks un tagadējais mēra vietnieks Vilis Ļevčenoks, «vienīgie sarežģījumi varētu rasties ar ēku Meiju ceļā 53, ko īpašnieki nesen atjaunojuši». Sarežģījumu atrisināšana gan nebija ilgi jāgaida - jau 2008.gada pirmajā pusē vietvara ar būves saimniekiem vienojās ēku atpirkt par 125 tūkstošiem latu. Tās nojaukšana izmaksāja nepilnus četrus tūkstošus. Vairs nav arī pussabrukušās ēkas Dobeles šosejā 44 (nopirkta par 60 tūkstošiem un nojaukta par teju 6000 latiem), tur ierīkota Dobeles šosejas atjaunotāja uzņēmuma «Igate» tehnikas novietne. Par 75 tūkstošiem latu iegādāta, bet vēl nenojaukta ir privātmāja Vēja ceļā 1. Kā redzams no ielas, tā ir noplukusi, veca vienstāva koka ēka. Savukārt zemi Meiju ceļā 55 un Uzvaras ielā 69, kas arī vajadzīga topošās Atmodas ielas būvei, pašvaldība vēl nav iegādājusies, informē preses sekretāre Līga Klismeta.Tādējādi rēķināms, ka māju iegāde un nojaukšana vien domei jau izmaksājusi gandrīz 270 tūkstošu latu. «Ziņas» aicināja nekustamo īpašumu vērtētāju Intu Štubi no firmas «Ober Haus», apskatot jau nojaukto un esošo māju fotoattēlus, sniegt pavisam aptuvenu vērtējumu, cik tādi īpašumi maksātu tagad...Cik reizes varētu būt kritusies vietvaras «pa dārgo» iegādāto īpašumu cena? Vai plāni attiecībā uz Ziemeļu tiltu varētu tikt īstenoti tuvākajā laikā - lasiet ceturtdienas, 3.septembra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 9

DEFA

Te tak ne lasit kads mak, bet par domasanu vispar nerunasim.Zurnalistiem ar butu japamacas, japadoma, un tad tik jasper vala savi raksti. Kauns lasit un kauns tos komentarus tapat lasit. Paradas pilniga cilveku mulkiba.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 18:54

Mākleris - atbilde info

Klau - cik reizes Tevi bērnībā nometa zemē, ka raksti muļķības?

Vai Admirāļu kluba lietā arī uzskati, ka dome izmantota pirmpirkuma tiesības nelietderīgi?

Vai Sarmas ielas 4 lietā arī uzskati, ka dome izmantota pirmpirkuma tiesības nelietderīgi?

Dome nevar izmantot pirmpirkuma tiesības tikai tāpēc, ka tai tā gribās.

Par māju Atmodas ielas galā pie Dobeles šosejas varētu būt šaubas, jo kungi (Ivans Bergmanis), kas tur pirka dzīvokļus ļoti labi zināja teritoriālo plānojumu, taču Vēja ceļa un Meiju ceļa gadījumā, tām mājām īpašnieki nav mainījušies ļoti sen, tādējādi nevar teikt, ka darījums bija fiktīvs.

Varēja jau neizmantot un pagaidīt, kad šajos īpašumos tiktu veikts eiroremonts ar dārgiem materiāliem un tad izmantot.

Es neesmu ne domes cienītājs ne pakalpiņš, taču šajā jomā orientējos un pārzinu situāciju.

Tā kā pirms pa tukšo dzesē muti, paņem un izlasi kaut vai likumu par pašvaldībām.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 11:42

MJ-info

:)) es par LPP/LC balsoju, nu nav šis raksts aktuāls, tad jau katru dienu varētu ko atrast šitam līdzīgu un rakstīt.... Vot ja tās mājas tiktu pirktas tagad pa šitādām cenām tad gan varētu celt brēku......

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 09:33

MJ

Piekrītu, nepareizs raksts, viss balstīts uz to kas būtu ja būtu, tad jau ar varētu rakstīt kāpēc es pienu 2007 gadā pirku par Ls 0.60, bet tagad par Ls 0.30 :)

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 09:04

Nikodim

2007 gada visiem normaliem cilviekiem bija skaidrs ka eit liela krize. Musu vadoni ko stulbie? Informacija par krize bija jau visam ekspertam. Ellitai pirmkart vajag domat par musu labklajubu bet ne par kadi mistiskie pirkumi.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 09:02

ribo

galīgi garām raksts .
Pirmkārt mājas tika nopirktas atbilstoši esošajai tirgus cenai, otkārt pašvaldībā nestrādā gaišreģi kuri paredzētu šo sūdīgo iznākumu.
Kā saka Latviešu sakāmvārds pēc kara jau visi gudri!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 09:00

Mākleris

Pilnīgi bezjēdzīgs raksts.
Ja darījums notika tajos gados, tad arī jālemj par pirmpirkuma tiesību izmantošanu bija toreiz.
To jau nu raksta autors varēja tā kā izzināt, pirms sniegt tikt tendenciozu informāciju.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 08:58

jurisv

pilnīgs beztolks no raksta .. tad jau tikpat labi vari rakstīt par jebkuru kurš sapirka nezko un tagad kad kritās cenas aizgāja pa burbuli. Lietas maksā tik cik tās tobrīd maksā, un ja būtu Edgars zinājis ka maksās mazāk, varēji visiem to ieteikt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 08:57

aleks

Kupčs atradi pie kā pieterties. Pats rāksti Tas bijā 2007 gadā, a ja nebutu krīze var būt šis mājas maksatu vēl dargāk. Tad ko tu tad būtu rakstījusi?

pirms 11 gadiem, 2009.09.03 08:40

Vietējās ziņas