Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpinās tiesāt bijušos likumsargus 1

Jelgavas tiesa ceturtdien turpinās skatīt krimināllietu, kurā par pensionāra piekaušanu līdz nāvei apsūdzēts bijušais Jelgavas Pašvaldības policijas darbinieks Endijs Maļinovskis, bet par nolaidību - kādreizējais ekipāžas vecākais Vladimirs Laščenkovs.

Iepriekšējā tiesas sēde notika šā gada 8.aprīlī, taču lietas izskatīšanu tika nolemts atlikt, jo uz to nebija ieradies viens no apsūdzētajiem - V.Laščenkovs. Pagājušā gada decembrī liecību sniedza tiesu medicīnas eksperte, kura paskaidroja, ka līdz nāvei piekautajam pensionāram visi konstatētie miesas bojājumi nevarēja rasties, pašam nokrītot zemē. Pēc precizējoša apsūdzības jautājuma speciāliste atzina, ka vīrietim miesas bojājumi varēja būt nodarīti tiklab ar steku, kā ar dūri vai kāju. Neskaidrības minētajā sēdē izvērtās saistībā ar vienu no cietušajiem, kurš bija sniedzis liecību iepriekš. Eksperte uzsvēra, ka asinsizplūdumi viņam radušies no sitieniem ar trulu priekšmetu, kas, spriežot pēc izplūdumu formas, nevarētu būt steks. Tomēr cietušais apgalvojis, ka viņu piekāvuši Pašvaldības policijas darbinieki. Aizstāvība arī norādīja uz iesniegtajos dokumentos teikto, ka, ievietojot medicīniskajā atskurbtuvē, minētajam cietušajam feldšeris miesas bojājumus nav konstatējis, lai gan, spriežot pēc slēdziena, viņam tādiem vajadzējis būt. Eksperte atzina, ka pilnīgi precīzi noteikt miesas bojājumu nodarīšanas laiku nav iespējams.Kā jau ziņots, E.Maļinovskis apsūdzēts par tīšu smagu miesas bojājumu izdarīšanu, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei, kā arī dienesta pilnvaru pārsniegšanu, ja tam bijušas smagas sekas. Savukārt V.Laščenkovam tiesas priekšā būs jāatbild par valsts amatpersonas nolaidību, ja tā rezultātā iestājušās smagas sekas.Saskaņā ar apsūdzību, 2007.gada 20.jūlijā E.Maļinovskis kopā ar ekipāžas vecāko V.Laščenkovu devās uz izsaukumu Uzvaras ielā, kur divi vīrieši uz soliņa lietoja alkoholu. Tur sastaptos viņi aizveda uz Jelgavas lidlauku, kur vienu no viņiem - 1937.gadā dzimušu sirmgalvi - E.Maļinovskis smagi piekāva un pameta. Cietušais mājās atgriezās tikai nākamajā rītā, bet pēc tam uzreiz tika nogādāts slimnīcā, kur pēc dažām dienām mira.Valsts policija sākumā aizturēja trīs Jelgavas Pašvaldības policijas darbiniekus, bet vēlāk apcietinājumā tika paturēts tikai E.Maļinovskis, kuru atbrīvoja 2007.gada oktobrī.V.Laščenkovs pēc atbrīvošanas uzrakstīja atlūgumu, bet praktikantam, kurš toreiz arī atradās policijas mašīnā un apgalvoja, ka lidlaukā notikušo nemaz nav redzējis, lietā tika piemērots liecinieka statuss.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

tornis

Pilniigi visi musori un to gjimenes jaaizniicina!Mafijas pakalpinji!

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 16:01

Vietējās ziņas