Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuviniekus «ātrie» var līdzi neņemt 4

Nepatīkamu pārsteigumu, gatavojoties vienam no svarīgākajiem dzīves brīžiem - pirmā bērniņa nākšanai pasaulē - ceļā uz Jelgavas slimnīcu piedzīvoja iecavniece Linda. Plānoto ģimenes dzemdību vietā viņa mazuli pasaulē laida viena pati, jo ātrās palīdzības brigāde atteica dzīvesbiedram vietu automašīnā.

Izrādās, noteikumi neparedz, ka tuvinieki būtu obligāti jāņem līdzi uz slimnīcu, taču Jelgavā stāsta - šādi gadījumi lielākoties esot izņēmumi, ne norma.«Bijām iecerējuši ģimenes dzemdības Bauskā, tomēr, kad tās naktī sākās, neatliekamās palīdzības brigāde atteicās mašīnā uzņemt bērniņa tēti. Tā nu Jelgavā dzemdēju viena pati,» neizpratni par mediķu rīcību pauž jaunā māmiņa.Viņu uz Jelgavas slimnīcu veda Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) auto no Iecavas apakšstacijas. Tur «Ziņām» skaidroja, ka parasti automašīnā tiek ņemti līdzi vecāki vai pavadoņi bērniem līdz 18 gadiem. Pārējos gadījumos braukšanu līdzi var atteikt.«Mašīnā vieta ir ierobežota - brigādē esam trīs cilvēki. Ceļā var gadīties, ka jāpieņem dzemdības vai jāsniedz palīdzība, kad līdzbraucējs var tikai traucēt. Turklāt ģimenes dzemdības ir maksas pakalpojums, par ko slēdz līgumu ar slimnīcu, tāpēc jādomā laikus, kā tur nokļūt. Neatliekamās palīdzības automašīna nav taksis ar zilām bākugunīm, ar ko var šurpu turpu vizināties,» pauda mediķe Iecavā, attaisnojot topošā tēva atstāšanu mājās.Citādi esot Jelgavā. «Vienu tuvinieku mēs vienmēr cenšamies ņemt līdzi, bet jāskatās pēc situācijas. Tas nav pārkāpums atteikt šo iespēju,» stāsta Jelgavas Neatliekamās medicīniskās palīdzības stacijas vadītājs Roberts Beitāns. Līdzīgu viedokli pauda arī Bauskas slimnīcas NMP, kam pakļauta Iecavas apakšstacija, vadītājs Andrejs Tarasjuks. Viņš arī stāstīja, ka kopš medicīnas iestādes reorganizācijas uz Jelgavas pilsētas slimnīcu ik dienu tiek nogādāti vairāki cilvēki.«Pacienti ar smagām saslimšanām parasti nesūdzas, ka jādodas uz Jelgavu. Vairāk neapmierināti ir hroniskie slimnieki, kas pieraduši ārstēties tuvāk mājām,» piebilst A.Tarasjuks.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Pilnīgi piekrītu mediķiem.Ātrās palīdzības auto nav taksis, tas ir spec.transports, kur katram ir sava konkrēta vieta.Nav ko pa kājām maisīties.

pirms 10 gadiem, 2010.03.15 14:32

RUKIS

Domāju tā bija attieksme, nedomāju, ka tētis bija tik liels, ka nabaga mediķiem vietas nebija kur darboties. Tā ir ātrās palīdzības vizītkarte - esmu šā momenta noteicējs un karalis.

pirms 10 gadiem, 2009.12.08 19:42

lauma

ja ja... mediķi jaunajai mammai uzdzina stresu ne pa jokam... varu saderēt .

pirms 10 gadiem, 2009.09.30 23:07

Laura

nu savā ziņā mediķiem taisnība, par tāda veida pasākumiem pašiem jāpainteresējas iepriekš un jau laicīgi jāpadomā. un labāk ka mediķi var brīvi un efektīvi parūpēties par māmiņu un bērniņu, nekā "kat tik tēvs ir klāt"

pirms 10 gadiem, 2009.09.30 03:15

Vietējās ziņas