Ūdens līmenis visstraujāk kāpis Svētē pie Ūziņiem (FOTO) 5

Kurzemē un Zemgalē otrdien turpinās straujš ūdens līmeņa kāpums upēs, tas sācies arī daudzviet Vidzemē un Latgalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Straujākais ūdens līmeņa kāpums – par pusotru metru – aizvadītajā diennaktī reģistrēts Lielupes pietekā Svētē pie Ūziņiem. Ūdens līmenis paaugstinās arī citās Lielupes pietekās un pašā Lielupē, vietām sāk applūst palienes.

Ūdens līmeņa svārstības Mūsā pie Bauskas liecina par iespējamu ledus sakustēšanos.

Vairākās Kurzemes upēs ūdens līmenis kopš pagājušās nedēļas cēlies par vairāk nekā metru, bet pagaidām visās upēs ūdens līmenis ir zem pērnā gada rudenī un decembrī sasniegtā maksimuma.

Daugavā un Aiviekstē, kā arī lielā daļā Ziemeļvidzemes upju ūdens līmenis nemainīgs, citās Latgales un Vidzemes upēs galvenokārt sākusies ūdens līmeņa paaugstināšanās, ūdens līmeņa kāpums pagaidām nepārsniedz pusmetru.

Strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās turpināsies līdz trešdienai, lielākās upēs ūdens vēl kāps arī ceturtdien un piektdien, kad visā valstī jau būs atgriezies noturīgs sals.

Vietām – pārsvarā valsts rietumu un centrālās daļas upēs – gaidāma ledus uzlūšana, iespējama ledus sastrēgumu veidošanās un īpaši strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās, kā arī plašāku teritoriju applūšana augšpus tiem.

FOTO: Gunita Kulmane

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jelgavnieks

Upes gultnes ap Jelgavu nav tīrītas. Pie Kalna būriņiem Svēte ir metru plata ar pārkritušiem kokiem. Variet plūdus gaidīt katru gadu, ūdenim nav vienkārši kur palikt...

pirms 3 gadiem, 2018.03.13 11:43

Jaaa

Un vietām upe ir aizberta ar būvgružiem un taisīti mākslīgi dambji, lai varētu nelegāli ķert piemēram neģus...

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 06:32

par nēģiem

ironija nevietā. Pirms nonākšanas kooperatīvā Ziedonis, tāds skats bij redzams. Varbūt jau iztīrīts?

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 10:37

Futurama

Neko ārkārtēju neredzu. Ir bijis dullāk.

pirms 3 gadiem, 2018.03.14 15:09

Vietējās ziņas