Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ulmaņa stipendijai trūkst pretendentu 4

LLU noslēgusies studentu pieteikumu pieņemšana goda stipendijām. Uz Jāņa Čakstes stipendiju pieteikušies četri, uz trīs Senāta stipendijām - desmit, uz divām Latvijas Agronomu biedrības Ārzemju nodaļas stipendijām - pieci, bet uz četrām Kārļa Ulmaņa stipendijām - tikai viens pretendents. Maijā visu minēto pretendentu pieteikumus izskatīs komisijas, kuras vada universitātes mācību prorektors Arnis Mugurēvičs.

Lielākā no stipendijām - 2000 latu studiju gadā - ir Latvijas Agronomu biedrības Ārzemju nodaļai. Uz to pieteikušies pieci doktoranti, kuru zinātnisko darbu temati saistās ar mežkopību, mežizstrādi, rapša audzēšanu un kukurūzas izmantošanu biogāzes ražošanā.Izvērtējot Senāta stipendijas (1100 latu studiju gadā) pretendentus, vērā tiek ņemtas studenta sekmes, zinātniskie pētījumi un sabiedriskā aktivitāte. J.Čakstes un K.Ulmaņa stipendijas (1300 latu studiju gadā) tiek piešķirtas sekmīgiem, sabiedriski aktīviem studentiem, kuri izstrādājuši pētniecisko darbu par noteiktu sabiedriski aktuālu tematu. LLU Studiju daļas darbiniece Evita Zabothene uzskata, ka Čakstes stipendijas pretendentiem tie bija saistošāki, tādēļ arī šeit izveidojies pretendentu konkurss. Turpretī uz K.Ulmaņa stipendiju šogad ir tikai viens pretendents - līvbērzietis, Sociālo zinātņu fakultātes students Raivis Andersons.«Aicināju stipendijai pieteikties savus kursa biedrus, tomēr neviens neatsaucās. Domāju, ka saņemt mūsu augstskolas dibinātāja K.Ulmaņa stipendiju ir goda lieta. Tādēļ pie konkursā iesniegtā darba par piensaimniecību mūsdienās un 20. - 30.gados centīgi strādāju visu otro semestri,» stāsta R.Andersons. Vēl gan pilnīgi noteikti nav zināms, vai viņa darbs tiks atzīts par pietiekami labu, lai saņemtu goda stipendiju, taču studenta labās sekmes un savulaik vēl Līvbērzes vidusskolā nopelnītais «A» līmenis vēstures eksāmenā dod labas cerības.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

sa

bet kur katru gadu var rakstīt referātu, lai pieteiktos tai Ulmaņa stipendijai! taču viss jau ir pateikts par viņu iepriekšējos gados, tapēc jau ir tik maz pretendentu!

pirms 11 gadiem, 2009.05.10 22:18

Raitis

Man vairāk ir kauns par tādiem cilvēkiem kā Guntis, kas savas vēstures nezināšanas dēļ nepatiesi apvaino izcilo Latvijas tautsaimnieku, agronomu un politiķi Dr. Kārli Ulmani. Ja būtu palasījis oriģinālos vēstures materiālus, saprastu, ka tas, ko izdarīja K. Ulmanis ir labākais, ko tai laikā un situācijā varēja izdarīt Latvijas labā!

pirms 11 gadiem, 2009.05.10 00:05

Raitis

Man vairāk ir kauns par tādiem cilvēkiem kā Guntis, kas savas vēstures nezināšanas dēļ nepatiesi apvaino izcilo Latvijas tautsaimnieku, agronomu un politiķi Dr. Kārli Ulmani. Ja būtu palasījis oriģinālos vēstures materiālus, saprastu, ka tas, ko izdarīja K. Ulmanis ir labākais, ko tai laikā un situācijā varēja izdarīt Latvijas labā!

pirms 11 gadiem, 2009.05.10 00:01

Guntis

Vispār kauns, ka tāda Ulmaņa stipendija vispār pastāv - pučista un latvijas fašista, Latvijas koncentrācijas nometņu autora un valstiskās neatkarības iztirgotāja Padomju Savienībai - piemiņai ... :(((

pirms 11 gadiem, 2009.05.09 19:59

Vietējās ziņas