Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz ielas apreibinošus maisījumus Jelgavā tirgot nevarēs 11

Ielu tirgotājiem Jelgavā būs aizliegts tirgot jebkādus apreibinošus maisījumus, šodien lēma Jelgavas Dome.

Jau rakstīts, ka janvāra Domes sēdē pašvaldība apstiprināja noteikumus «Kārtība, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība publiskās vietas». Šodien noteikumi papildināti ar punktu, kas aizliedz realizēt sintētiskās vai dabīgas izcelsmes vielas, piemēram, augus vai psihotropās sēnes, kuru lietošana izraisa vai var izraisīta apreibināšanos.Pašvaldība lēmuma dokumentos norāda, ka, saskaņā ar likumu «Par pašvaldībām», pašvaldība piedalās sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, žūpības un netiklības apkarošanā. «Īstenojot minēto funkciju izpildi, lai cīnītos ar apreibinošo vielu apriti, ir jāaizliedz šādu vielu tirdzniecība ielu tirdzniecības vietās,» teikts paskaidrojuma rakstā pie lēmuma.Jāatgādina, ka apreibinošo vielu izplatība Jelgavā paplašinājusies līdz ar kioska atvēršanu pie tirgus. Tajā iespējams iegādāties tā sauktās «legālās narkotikas», kas nav aizliegtas, taču, kā atzīst speciālisti, var izraisīt atkarību. Jāpiebilst, ka kioska darbība nav pretlikumīga.Veselības ministrija iepriekš zz.lv informēja, ka tālākai apstiprināšanai Ministru kabinetā ir virzīts ministrijas izstrādātais grozījumu projekts, kas paredz papildināt Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstu ar 33 jaunām vielām. «Pamatojoties uz pieejamo informāciju par narkotisko vielu izplatību, kā arī prognozējot jaunu narkotisko vielu parādīšanos nelegālajā apritē, kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu saraksts papildināts ar 33 vielām,» skaidro ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

krepish

Apsveicami,bet nožēlojami ka laikus tas nebija pamanīts un izdarīts! kukuļus laikam neizspiest no tirgoņiem jāsāk beidzot tak rīkoties ko ne......

pirms 8 gadiem, 2012.02.25 00:58

?

Vēlreiz jautāju, vai kiosks, netālu no 3.pamatskolas, tiks slēgts un kad?

pirms 8 gadiem, 2012.02.24 08:05

PALDIES

Paldies, Rāviņa kungam!

Tas tiešām ir liels pluss. Tagad jācer,ka tās točkas tuvākajās dienās nebūs Jelgavā.

pirms 8 gadiem, 2012.02.23 19:05

?!?

Jācer,ka Jelgavas Dome tomēr točku slēgs, bet vai drīz? Tas jādara steidzami!

pirms 8 gadiem, 2012.02.23 18:58

Kad šo kiosku slēgts? Lūdzu uzrakstie datumu, jo iešu pārbaudīt,
noribusies šī legālā bode, kaut kāds stulbums ko tādu tirgot!!!

Redakcija, lūdzu ,papildiniet rakstu, vai šī bode tiks aizklapēta, jo tekstā nav skaidri pateiks, kas vietu slēgs?!

pirms 8 gadiem, 2012.02.23 18:56

vārds

Tirgos atsvaidzinošos un atslābinošos maisījumus.

pirms 8 gadiem, 2012.02.23 17:24

Speedy

pareizi nav ko tirgot... par maz laikam jau no visa kā daudzi ir atkarīgi, vēl laikam vajag. Pareizi dara nav ko atļaut patvaļu visiem pēc kārtas.. :)

Īpaši jau noteikti tas kiosks patīk bērniem. Tāds krāsains...!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.02.23 17:15

Toxic

Vai arī gaisa atsvaidzinātāju, līmi un šķiltavu gāzi vairs nedrīkstēs pārdot kioskos?

pirms 8 gadiem, 2012.02.23 15:46

Vietējās ziņas