Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz ielu apgaismojuma rēķina tomēr taupīs

«Par gājēju drošību kā prioritāti domāsim arī turpmāk, tādēļ uz ietvēm apgaismojuma intensitāte samazināta netiks,» «Ziņām» teic aģentūras «Pilsētsaimniecība» direktors Andrejs Baļčūns. Tomēr vairākās vietās laternas, kaut ne visas, jau no šā mēneša vairs ieslēgtas netiek.

A.Baļčūns skaidro, ka tādējādi gaismas intensitāte samazināta uz ielu braucamo daļu pusi. To gan varēšot darīt tikai pēdējos gados izbūvētajās ielās un vietās, kur ierīkotas jaunas apgaismojuma līnijas. Savukārt vēl vairākās ielās laternas ieslēgs vēlāk nekā līdz šim un izslēgs agrāk.Jelgavas pilsētas ielu apgaismojumam ir sarežģīta struktūra ar vairākiem barošanas centriem un dažādām vadības iekārtām ielu apgaismojuma ieslēgšanai un izslēgšanai. Kā vēsta «Pilsētsaimniecība», vadības iekārtas var sadalīt trīs grupās - 77 procenti apgaismojuma tiek darbināts ar fotorelejiem, 20 procentus laternu ieslēdz un izslēdz ar rācijas palīdzību pēc noteiktas programmas, savukārt atlikušajos trīs procentos apgaismojumu vada ar laika relejiem.Piešķirtā finansējuma ekonomijas nolūkos veiktas apgaismojuma ieslēgšanas un izslēgšanas grafika izmaiņas, kas attiecināmas pārsvarā uz laternām, ko ieslēdz ar laika releju un rāciju. Turpmāk 4.līnijas mikrorajonā, Meiju ceļa apkaimē, Aveņu ciemā, Viskaļos, Satiksmes un RAF mikrorajonos un Ģintermuižas apkaimē gaismu ieslēgs vēlāk vakarā un izslēgs agrāk no rītiem.Fotoreleju darbība pašlaik arī tiek koriģēta atbilstoši jaunam ieslēgšanas grafikam, tomēr apgaismojuma izslēgšana notiks atbilstoši par 10 vai 20 minūtēm agrāk. Jaunajā grafikā izmainīts laternu ieslēgšanas laiks. No aprīļa līdz oktobrim apgaismojums ieslēgsies par 20 minūtēm vēlāk nekā riet saule, bet novembrī un decembrī - par 10 minūtēm vēlāk. Izmainīts arī apgaismojuma izslēgšanas laiks. Aprīlī laternas izslēgsies 30 minūtes pirms saules lēkta, maijā un augustā - par 50 minūtēm, bet jūnijā un jūlijā - par stundu un 20 minūtēm agrāk. Par desmit un piecām minūtēm agrāk ielas beigs izgaismot arī septembrī, oktobrī, novembrī un decembrī. Iespējams, ka grafiks tiks koriģēts, bet izmaiņas būšot maz ievērojamas, piebilst «Pilsētsaimniecība».Vietas, kur samazinās apgaismojuma intensitāti, turpmāk vairs neiededzot atsevišķas uz brauktuvi vērstas laternas:Rīgas iela Lietuvas šosejaRūpniecības ielaNeretas ielaBrīvības bulvārisViskaļu ielaPulkveža O.Kalpaka ielaProhorova ielaVecais ceļšTērvetes ielaLapskalna ielaGarozas iela

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas