Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz LLU rektora amatu - viens kandidāts 1

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Senāts apstiprinājis, ka LLU rektora vēlēšanas notiks 6.maijā, Konventa ārkārtas sēdes laikā. Uz augsto amatu pretendē tikai viens kandidāts - tagadējais rektors profesors Juris Skujāns, jo profesore Irina Arhipova savu kandidatūru atsauca.

Kā informē LLU pārstāve Gaļina Stubailova, Konventa sēde notiks pulksten 15 un tajā piedalīsies 240 tā locekļi.I.Arhipova, atsaucot savu kandidatūru, aicināja J.Skujānu vairāk uzmanības pievērst personālvadības un investīciju politikas jautājumiem. «Visiem lēmumiem, kas tiek pieņemti universitātē, jābūt saprotamiem ikvienam darbiniekam, tāpēc aicinu vispirms izrunāt neskaidrus jautājumus katedru un fakultāšu līmenī,» savas domas pauda I.Arhipova, piebilstot, ka, piesakoties valsts un Eiropas Savienības piedāvātajam finansējumam, jādomā par visas universitātes interesēm. «Ja LLU vēlamies izveidot vadošu pētniecības centru, lēmums par nepieciešamajām investīcijām jāpieņem centralizēti, nevis katrā struktūrvienībā atsevišķi,» aicināja profesore.J.Skujāns piekrita I.Arhipovas izteiktajam viedoklim un apņēmās minētos darbus iekļaut savā vadības programmā.LLU fakultātes un struktūrvienības savus kandidātus rektora amatam varēja izvirzīt līdz 20.martam. Saskaņā ar vēlēšanu nolikumu, par rektora amata kandidātu var izvirzīt profesoru, kurš LLU nostrādājis ne mazāk kā piecus gadus.I.Arhipovu vēlēšanām izvirzīja Informācijas tehnoloģiju fakultāte (ITF), bet J.Skujānu - Ekonomikas, Lauksaimniecības, Lauku inženieru, Meža, Pārtikas tehnoloģijas, Sociālo zinātņu un Veterinārmedicīnas fakultātes un LLU Biotehnoloģijas un veterinārmedicīnas zinātniskais institūts «Sigra».Rektora vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs, ITF dekāns Uldis Iljins atklāj, ka kandidātu neizvirzīja Tehniskā fakultāte un LLU mācību un pētījumu saimniecība «Vecauce».Kā informē LLU Preses daļas vadītājs Juris Kālis, šogad aprit 70.gadskārta, kopš toreizējās Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas darbības uzsākšanas 1939.gadā un pirmā rektora Pāvila Kreišmaņa - Kveldes iecelšanas amatā. Kopš tā laika pie lauksaimniecības augstskolas vadības stūres bijuši 15 rektori, pašreizējo līderi J.Skujānu ieskaitot. Interesanti, ka pirmās demokrātiskās rektora vēlēšanas toreizējā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā notika 1986.gadā, kad no vairākiem kandidātiem amatā ievēlēja profesoru Imantu Gronski. Savukārt visilgāk - desmit gadus - rektora amata pienākumus pildījis pašreizējais Ekonomikas fakultātes profesors Voldemārs Strīķis.Lai godinātu bijušo rektoru piemiņu un vairotu augstskolas vēstures liecību krājumu, LLU izdod grāmatu sēriju par kādreizējiem rektoriem. Līdz šim minētajā sērijā jau iznākusi grāmata par Jāni Vanagu, Pāvilu Zariņu, Oļģertu Ozolu, Kazimiru Špoģi un Pēteri Bušmani, bet sagatavošanā ir izdevums par Viktoru Timofejevu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Scientifico

Tā teikt - Dienvidu frontē bez izmaiņām...Mēs par mieru uz Zemes... Rebjata, davaite zit druzno... :)
Vēl dažiem - varēsim grozīt pa savam prātam :)
Un vispār, labāk pievienojiet mūs Latvijas Universitātei uzreiz! Tas gan būtu viens labs ieteikums no SVF puses. Mazāk patstavības, bet mazāk arī pārlieku labi apmaksātā administratīvā aparāta!

pirms 11 gadiem, 2009.04.03 00:33

Vietējās ziņas