Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz skolu – stāstīt par Eiropu

«No Eiropas esam ieguvuši papildu finansējumu, ar ko varam sakārtot pilsētu. Dažādu projektu laikā par šiem līdzekļiem aprīkoti arī skolu kabineti, tomēr es nebalsotu par ES, jo uzskatu, ka mēs būtu varējuši pacelt ražošanu saviem spēkiem,» tikšanās reizē ar valsts pārvaldes iestāžu darbiniekiem, sagaidot Latvijas piekto gadadienu savienībā, «Ziņām» sacīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēkne Līga Sīle.

Atskatoties uz pieciem gadiem, ko Latvija pavadījusi Eiropas Savienībā, Valsts kanceleja sadarbībā ar Saeimas un nozaru ministriju komunikācijas speciālistiem aicināja valsts pārvaldes iestāžu darbiniekus un citus ekspertus doties uz savu skolu un pārrunāt ar audzēkņiem, ko esam ieguvuši un ko varējuši savienībai dot.Jelgavā diskusijas notika 1.ģimnāzijā, 4.vidusskolā, Amatu vidusskolā, kā arī Valsts ģimnāzijā. To apmeklēja skolas absolventes Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbiniece Maira Roze un Daina Vereščagina no Valsts darba inspekcijas.«Uz Eiropu vairāk skatos no sava darba aspekta, un varu teikt, ka notikušas daudzas labas lietas, piemēram, ES iespējama brīva personu kustība, mācīšanās un strādāšana. Esam saņēmuši vērienīgu finansējumu, par ko attīstīt gan infrastruktūru, gan informācijas sistēmas, kas palīdz kontrolēt migrāciju. Lai gan kļuvis vairāk to, kas vēlas nelegāli izmanot Latviju kā tranzītvalsti, protams, ieguvums ir pievienošanās Šengenas zonai,» pārliecināta M.Roze.Ja atkal notiktu referendums par iestāšanos ES, savu balsi «par» atdotu arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11.klases audzēkne Sandra Skrūzmane.«Ieguvums ir jauniešu apmaiņas projekti un iespēja brīvi ceļot, bet zaudējums - Jelgavas cukurfabrika, kas pašreizējā krīzes stāvoklī vēl vairāk sarežģī bezdarba situāciju,» viņa spriež.Akcijas «Uz savu skolu! 2009.» laikā dalībnieki dosies uz 140 skolām visā Latvijā. Līdzīgs pasākums notika arī pērn, kad skolēnus uzrunāja teju 120 valsts pārvaldes darbinieku, politiķu un ES institūciju pārstāvju. Tās mērķis ir veicināt uz zināšanām balstītas diskusijas par Latvijas dalību savienībā un sniegt papildu informāciju par šiem jautājumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas