Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmējiem sola palīdzēt ar jaunām atbalsta programmām 1

Par to, kā valsts, pašvaldības, bankas un ES struktūrfondu atbalsta programmas var palīdzēt uzņēmējiem pašreizējā ekonomiskajā situācijā, pārpildītā Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra zālē trešdien Ekonomikas ministrijas rīkotajā seminārā «Atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai» sprieda attiecīgo institūciju pārstāvji un uzņēmēji.

Šajā pasākumā sastaptais uzņēmējs un Jelgavas domes deputāts Modris Jansons «Ziņām» sacīja, ja vien esot laiks, šādus seminārus viņš apmeklējot vienmēr - tajos var rast kādu jaunu ideju vai ierosmi. «Līču» saimnieks piebilda, ka gūt līdzīgu pieredzi šajā krīzes laikā, visticamāk, cerot arī citi uzņēmēji, kuri, īpaši sabiedriskās ēdināšanas biznesā, šoziem esot uz izdzīvošanas robežas vai spiesti slēgt savus uzņēmumus. Taču pavasaris tiekot gaidīts ar cerībām, jo tad «Līčos» darbu atsāks atrakciju laukums, kas arī dodot daļu peļņas.Ekonomikas ministrijas (EM) Uzņēmējdarbības un rūpniecības departamenta direktors Edmunds Beļskis uzsvēra, ka ministrijas un pašvaldības uzdevums ir pašreizējā ekonomiskajā situācijā ar iespējamajiem instrumentiem palīdzēt uzņēmējiem risināt problēmas. Kā finanšu instrumenti tautsaimniecības stabilizācijai tika minēti aizdevumi, Latvijas Garantiju aģentūras, Valsts kases galvojumi, riska kapitāla instrumenti, projektu avansēšana struktūrfondu programmu ietvaros, kā arī citi EM pasākumi, par prioritāriem nosakot jaunus, uz eksportu orientētus vai importu aizstājošus projektus. Jau tuvākajā laikā paredzēts sākt realizēt valsts galvojuma programmu projektiem, kuriem galvotā aizņēmuma summa ir virs trīs miljoniem eiro. Tie ir nopietni investīciju projekti, kuros kā apakšuzņēmēji varēs iesaistīties arī mazie biznesmeņi. EM izveidota darba grupa, kas strādās mājokļu aizsardzībā, lai parūpētos par cilvēkiem, kuri ņēmuši kredītus mājokļa iegādei un tajā dzīvo, nevis to izmanto peļņas gūšanai, skaidroja ministrijas pārstāvis. Savukārt Latvijas Hipotēku un zemes bankas Atbalsta programmu pārvaldes vadītāja vietnieks Aleksejs Kaņējevs solīja, ka no aprīļa bankā sāks darboties jauna atbalsta programma, lai uzlabotu uzņēmumu konkurētspēju. Lai saņemtu kredītus, banka gan ieviesusi vairākus jaunus nosacījumus, ierobežojot aizdevuma summas, liedzot tos saņemt uzņēmumiem, kas jaunāki par trim gadiem (izņemot ES struktūrfondu projektu ieviešanai), kā arī neiekļaujot vairākas nozares, to skaitā mazumtirdzniecību un vairumtirdzniecību.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zommers

Un jūs uzņēmēji ar varētu kādam palīdzēt

pirms 11 gadiem, 2009.03.12 13:36

Vietējās ziņas