Uzradies Platonē klaiņojošo šķirnes zirgu saimnieks 1

Pēc pusotras diennakts atradies Platonē klaiņojošo divu šķirnes zirgu saimnieks, «Ziņām» apstiprināja saimniecības «Reinas zirgi» īpašniece Ināra Reinvalde. Viņš apgalvojis, ka abi rikšotāji no saimniecības Svētē izbēguši naktī uz pirmdienu.

Jau ziņots, ka Platones pagastā netālu no mājām «Kārkliņi» pirmdien pirms pusdienlaika ziemāju laukā pieklīduši divi zirgi. Vietējie iedzīvotāji un tuvējie zirgkopji gan ziņojuši policijai un pašvaldībai, gan devuši klaiņojošajiem rumakiem naktsmājas, taču abi jaunie rikšotāji atkal izbēga un turpināja klaiņot. Līdz otrdienai nevienam dienestam tā arī netika ziņots, ka kādam zirgu audzētājam būtu pazuduši zirgi. Tādēļ otrdienas vakarpusē I.Reinvalde atkal devās uz astoņus kilometrus attālo vietu, abus sagūstīja un kājām veda uz savu saimniecību, lai bērīšiem dotu naktsmājas kādā no izbrīvētajiem boksiem.«Tagad stāvu laukā un turu abus zirgus pavadā, jo nevar zināt, vai tiem atkal kaut kas neienāks prātā,» pēc pulksten 18 telefoniski «Ziņām» apliecināja I.Reinvalde, atzīstoties, ka tādēļ pati savus zirgus vēl nav iespējusi pabarot. Kamēr viņa ar abiem rumakiem devās uz «Reinas zirgiem», viņai piezvanījis kāds kungs no Svētes, kurš sevi dēvējis par Viktoru. Viņš apgalvojis, ka abi klaidoņi ir no viņa saimniecības. Viens piederot pašam, savukārt otru viņa staļļos tā dēvētajai izturēšanai nodevusi kāda studente no Rīgas, kas maksā saimniekam par to, lai zirgam būtu pajumte un tas tiktu barots un kopts. Zvanītājs mācējis pastāstīt gan par abu izbēdzēju pazīmēm (tās gan jau pēcpusdienā tika publicētas portālā www.zz.lv), gan to, ka šie zirgi aizmukuši naktī uz pirmdienu. Ap vīram piederošo stalli esot ierīkots elektriskais gans, silto nakti abi lopi pavadījuši laukā un, pārraujot ganu, aizbēguši. Uz jautājumu, kādēļ zirgus nav meklējis laikus, viņš «Reinas zirgu» saimniecei atteicis, ka meklējis gan, bet došanās pakaļ pēc pēdām nav sekmējusies ar rezultātu. Kamēr I.Reinvalde zirgus veda uz savu saimniecību, ceļā viņu apturēja arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperti, ko «Ziņas» informēja par notikušo. Veterinārie speciālisti ieteikuši «Reinas zirgu» īpašniecei ļoti rūpīgi pārliecināties, vai zvanītājs tiešām ir zirgu saimnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zinu

Nebūtu jau problēmu noskaidrot zirgu īpašnieku, jo katram dzīvniekam ir pase, kam jāatrodas pie zirgu staļļa īpašnieka vienmēr, arī tam privātajam zirgam no Rīgas. Tā ka krāpšana nekāda nevarētu būt, jo pasē aprakstītas zirga pazīmes.

pirms 10 gadiem, 2009.12.09 09:01

Vietējās ziņas