Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzsākta Sv.Trīsvienības baznīcas torņa rekonstrukcija 5

Šonedēļ uzsākti valsts mēroga arhitektūras pieminekļa - Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa rekonstrukcijas darbi, kā rezultātā tiks izveidots Zemgales reģionam nozīmīgs tūrisma un kultūrizglītības centrs.

Kā informē pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta, rekonstrukcijai un centra izveidei plānotās izmaksas ir vairāk kā 1,8 miljoni latu, no tiem 66 tūkstoši latu ir valsts budžeta dotācija, bet aptuveni 500 tūkstoši - Jelgavas domes līdzfinansējums. Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 1,25 miljoni latu. Trīsvienības baznīcas torņa rekonstrukcija vienlaicīgi atrisinās divas problēmas - tiks saglabāta daļa pilsētas kultūrvēsturiskās apbūves, kas tika sagrauta abu pasaules karu laikā, un izveidots inovatīvs tūrisma produkts pilsētā, reģionā un valstī. Realizējot projektu, tiks rekonstruēts Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis, kurā atradīsies tūrisma informācijas centrs, muzeja ekspozīcijas, izstāžu un konferenču zāles, skatu platforma tornī, kafejnīca, biroju telpas, tai skaitā tūrisma operatoriem. Tornī tiks izvietoti moderni informācijas komunikāciju tehnoloģiju risinājumi, lai centra viesi varētu iepazīties ar reģiona vēsturi un tūrisma informāciju - objektiem un pakalpojumiem. Projektu plānots īstenot līdz 2010.gada beigām.«Trīsvienības baznīcas tornis ir neatņemama Jelgavas pilsētas silueta daļa. Kaut arī tā smaili neatjaunojam 19.gadsimta veidolā, torņa sākotnējais 17.gadsimta teltsveida kupols, kas veidots stiklā, aizgūstot modernās arhitektūras pieeju vēsturisko ēku trūkstošo daļu aprišu renovācijā, kalpos par skatu laukumu uz rītdienas Jelgavu mums pašiem un pilsētas viesiem,» stāsta Jelgavas pašvaldības izpilddirektors Gunārs Kurlovičs.Finansējuma piesaistīšanai Jelgavas dome sadarbojās ar SIA «DEA Baltika», kas ir speciālisti ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi Eiropas Savienības (ES) finansējuma piesaistē, ieviešanā un novērtēšanā. Rekonstrukcijas būvdarbu veikšanas tiesības konkursa kārtībā ieguvusi SIA «Rimts».

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Ruudis

ERAF projektiem pieskirto naudu drikst lietot tikai projekta minetajiem merkiem. Mes par so naudu sanemam vairakus labumus:
1) projekta rezultatu (saja gadijuma tas ir tornis)
2) darba iespejas tiem, kas uzvar konkursa par projekta realizaciju
3) valsts kase iemaksatos nodoklus, kadi jamaksa projekta gaita par veicamajam darbibam, darba algam, u.t.m.l.
ERAF nav Latvijas Valsts nauda un uz to cirpsanas, paldies Dievam, neattiecas. :)
Gaidisim torni pilsetai skaistu topam!

pirms 11 gadiem, 2009.06.08 23:12

HIHI

Eiropas naudas var izmantot tikai tur kur var, tas ir attiecigajos projektos. Visi tik gudri.

pirms 11 gadiem, 2009.06.08 22:10

2 skumji

Tev izpratne par to, kas ir valsts budžets un kas ir ERAF ir?

pirms 11 gadiem, 2009.06.08 21:15

viesis

to skumji: lai griezh! pietiks uz nodoklju maksataju naudas parak daudz dzivot!!! i to pensionari parak daudz atljaujas i ministriajas pa daudz.. shi nauda JA ESI izlasijis nak lielaka dalja no ES fondiem!

pirms 11 gadiem, 2009.06.08 20:54

skumji

Saprotu, ka ielas jāsaremontē, bērnudārzi un skolas arī, bet šos rekonstrukcijas darbus gan varēja atlikt uz labākiem laikiem. Tikko izlasīju par 500 milj.griezumu - tad te jau 1,8 milj.būtu - nevajadzētu pensijas aiztikt un minimālās algas.

pirms 11 gadiem, 2009.06.08 20:38

Vietējās ziņas