Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzvara pētniecisko darbu konferencē 1

Sīvā konkurencē labus panākumus Latvijas 33.skolēnu zinātniskajā konferencē guvuši arī vairāki Jelgavas Valsts, Spīdolas un 1.ģimnāzijas, kā arī 4.vidusskolas audzēkņi.

Dalībai zinātniskajā konferencē šogad tika pieteikti 554 labākie skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi no visas Latvijas, tajā skaitā - 23 no Jelgavas. Klātienē aizstāvēt savu veikumu bija uzaicināti 20 darbu autori, informē Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra Skolu atbalsta nodaļas galvenais speciālists Andris Ekmanis, pauzdams gandarījumu par mūsu jauniešu veikumu - septiņiem pirmās un otrās pakāpes diplomiem.Konferencē visaugstāko novērtējumu guva Jelgavas 1.ģimnāzijas audzēknes Santas Loginas darbs latviešu valodniecībā (vadītāja Vita Hermane), Spīdolas ģimnāzijas skolnieces Initas Šalkovskas maizes cepšanas tradīciju pētījums kulturoloģijā (vadītāja Daiga Krišāne), Valsts ģimnāzijas audzēknes Santas Dagiles un Madaras Pavāres darbs psiholoģijā (vadītāja Inga Birkmane), pētījums ekonomikā, ko skolotājas Intas Jorniņas vadībā izstrādāja Spīdolas ģimnāzijas skolnieces Marta Šaliņa un Endija Vosa un skolasbiedru Mārtiņa Beņķīša un Gata Baimanova pētījums zemes zinātnē (vadītāja I.Jorniņa).Otrās pakāpes diplomus vēsturē un kultūrvēsturiskajā mantojumā ieguva Spīdolas ģimnāzijas audzēkne Laura Lapiņa (darba vadītāja Gunita Smiltāne), bet informātikā - Jelgavas 4.vidusskolas audzēknis Jānis Galiņš (vadītāja Aija Puste).«Iepriekš mums nebija pieredzes psiholoģijā, tāpēc izvēlējāmies šo tēmu kā izaicinājumu. Bija ļoti interesanti, daudz uzzinājām par apkārtējiem un arī sevi - to, kā iekšējās sajūtas izpaužas uz āru, piemēram, apģērbā un kustībās,» par savu un M.Pavāres darbu teic S.Dagile.Savukārt S.Logina stāsta, ka pētījumu tēmu «Stila ekspresivitāte un atkāpes no literārās valodas normām Jelgavas 1.ģimnāzijas skolotāju izteicienos» aizguvusi, aktīvi darbojoties skolas avīzē, un atzīst, ka gūtās iemaņas lieti noderēs arī iecerētajās baltu filoloģijas studijās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

dace_d

Sveiciens 1. ģimnāzijas laureātei Santai un jaukajai skolotājai VITAI HERMANEI !:)))

pirms 11 gadiem, 2009.04.27 20:50

Vietējās ziņas