Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VAAD nedēļas laikā konstatējis sešus augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārkāpumus

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) nedēļas laikā veiktajās pārbaudēs augu aizsardzības līdzekļu uzraudzības jomā konstatējis sešus ar augu aizsardzības līdzekļu lietošanu saistītus pārkāpumus, aģentūru LETA informēja VAAD.

No 7. līdz 13.augustam VAAD inspektori visā Latvijā kopumā veikuši 127 pārbaudes, tostarp 113 augu aizsardzības līdzekļu lietošanas plānotās pārbaudes, deviņas augu aizsardzības līdzekļu lietošanas operatīvās pārbaudes, reaģējot uz sešām iedzīvotāju sūdzībām, kā arī piecas augu aizsardzības līdzekļu izplatīšanas vietu paredzētās pārbaudes.

Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārbaudēs ņemti kopumā 32 augu paraugi, tostarp paraugi ražas novākšanas brīdī augu aizsardzības dienesta darbīgās vielas glifosāts atliekvielu klātbūtnes noteikšanai.

Attiecīgajās pārbaudēs konstatēti kopumā seši ar augu aizsardzības līdzekļu lietošanu saistīti pārkāpumi. Tostarp vienā gadījumā augu aizsardzības līdzeklis lietots, neievērojot noteikto aizsargjoslu no ūdens objekta, bet vienā gadījumā augu aizsardzības līdzeklis lietots kultūrai, kurai tas nav paredzēts.

Tāpat vienā gadījumā līdzeklis lietots akas tuvumā, vienā gadījumā augu aizsardzības līdzekļi lietoti bez individuāliem aizsardzības līdzekļiem, vienā gadījumā nav informētas ar smidzināšanas darbiem nesaistītas personas par to, ka cilvēkiem un mājdzīvniekiem ir aizliegts atrasties un uzturēties uz apstrādātās platības 24 stundas pēc tās apstrādes ar augu aizsardzības līdzekli, bet vienā gadījumā nebija ievērota piecu metru aizsargjosla līdz blakus laukam.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas