Vai Latvijas bērniem garšo dārzeņi? (VIDEO)

Lai bērni vēlētos pagaršot dārzeņus, atvases ar tiem jāiepazīstina. Tā uzskata vietējie zemnieki, kas audzē vitamīniem bagātos brokoļus, kāpostus, kabačus un citus dārzeņus. Kā liecina pētījumi, Latvijas iedzīvotāji ir diezgan kūtri uz dārzeņu ēšanu. Tāpēc to audzētāji vērsušies pie ēšanas paradumu ziņā konservatīvākās sabiedrības daļas – bērniem –, ļaujot novākt ražu un aicinot to pagaršot. 

Bauskas novada zemnieks Pēteris Brakše dārzeņus audzē gandrīz 30 gadu. Bērni ēšanas paradumos ir konservatīvi, viņš uzskata, un, lai lauztu stereotipus, Pētera zemnieku saimniecībā “Īskāji” jaunā paaudze tiek iepazīstināta ar vairākiem dārzeņiem.

Galvaspilsētas un Pierīgā dzīvojošie bērni labprāt iesaistījās dārzeņu novākšanā. Bērniem ir dažāda pieredze, cik bieži viņi ēd dārzeņus. Gurķus lieto uzturā biežāk nekā tomātus un citus dārzeņus.

Gurķus un tomātus atpazina visi bērni, arī ar citu dārzeņu – brokoļu, kāpostu un kabaču – atpazīšanu problēmu nebija. Atpazīt brokoļus un kabačus bērni var, bet garšo tie vien retam bērnam.

Zemnieku saimniecībā “Īskāji”, kas piegādā dārzeņus vairākiem Rīgas lielveikaliem, pirmo reizi šogad sākuši audzēt brokoļus. Pagaidām tas esot eksperiments. Taču pamatā saimniecība ir orientēta uz tiem dārzeņiem, kas iedzīvotājiem garšo visvairāk: tomāti, gurķi, salāti.

“Ko visvairāk pērk, to arī audzējam. Nav jēgas audzēt to, ko nepērk, jo tad tas nelietderīgi tiek izmests ārā,” norāda P.Brakše.

Lai mainītu dārzeņu un augļu ēšanas paradumus, kopā ar zemniekiem un uztura ekspertiem tika izveidota “Vitamīnu brigāde”, kas ražas novākšanas laikā meklēs veselīgākos, garšīgākos vietējos produktus un to pagatavošanas veidus. Pagaidām, kā liecina pētījumi, vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju dārzeņus ēd vienreiz nedēļā un pat retāk.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas