Valdība atbalsta papildus vakcīnu pret Covid 19 iegādi 5

Valdība šodien, 21. janvārī, apstiprinājusi ieceri pieteikties vēl papildus 646 510 Latvijai pieejamajām CureVac ražotāja vakcīnām, tādējādi no šī ražotāja kopumā plānojot iegādāties 946 510 vakcīnu devas. Vakcīnu iegādei, iekļaujot loģistikas izdevumus un ievades nodrošināšanu, no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirts finansējums 14,4 miljonu eiro apmērā. CureVac vakcīnu pieejamība plānota gada pirmajā pusē, informē Veselības ministrijas (VM) preses sekretāre  Sintija Gulbe.

Līdz šim no ražotāja CureVac Latvija plānoja iegādāties 300 000 vakcīnu devu, taču jāņem vērā, ka, lai sasniegtu optimālu vakcinācijas efektu, nepieciešams līdz šā gada otrā ceturkšņa beigām panākt, ka lielākā daļa sabiedrības ir vakcinēta, iegūstot pūļa imunitāti. Tāpat jāmazina riski, ka varētu netikt nodrošināta plānotā vakcinācija ar AstraZeneca/Oksfordas universitātes izstrādāto vakcīnu, kas vēl pagaidām nav reģistrēta. Tādēļ tiek meklētas iespējas saņemt papildu vakcīnas no citiem ražotājiem vēl šī gada pirmajā pusgadā.

Latvija ir pieteikusies uz piecu ražotāju - BioNTech/Pfizer, Moderna Biotech Spain, AstraZeneca/Oksfordas universitāte, Janssen (Johnson&Johnson) un CureVac - izstrādātām vakcīnām.

Pašlaik reģistrētas ir tikai divu ražotāju - BioNTech/Pfizer un Moderna - vakcīnas. Tiek prognozēts, ka līdz šī gada 29. janvārim varētu tikt reģistrēta AstraZeneca/Oksfordas universitātes vakcīna, tomēr pastāv riski, ka pēc reģistrācijas šo vakcīnu piegādes var aizkavēties no vakcīnu saņēmējas valsts neatkarīgu iemeslu dēļ.

Atbilstoši Eiropas Zāļu aģentūras plānotajam vakcīnu reģistrācijas grafikam un vakcīnu ražotāju sniegtajām vakcīnu piegādes aplēsēm, tiek prognozēts, ka 2021. gada pirmajā ceturksnī varētu tikt piegādātas vakcīnu devas vairāk kā 248 000 cilvēku vakcinācijai, tāpat tiek prognozēts, ka otrajā un trešajā ceturksnī cilvēku skaits, kuriem būtu pieejamas vakcīnas, četrkāršosies, bet ceturtajā ceturksnī – trīskāršosies.

Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

es

Ko var kasities ar tām vakcīnām! Valdība laikam guļ nevis strādā.

pirms mēneša, 2021.01.22 07:49

cilvēks

Varbūt novembra perfektais vakcinācijas plāns janvārī izrādījās peļņu nenesošs brāķis. Varbūt vakcīnu dalītāji tur, Europā, iespējams, LV ierakstīja III valstu sarakstā. Kopā ar Bulgāriju un Somāliju. Varbūt valdība par ārkārtas sēdēm saņem ārkārtas algas - jo vairāk sēdes, jo vairāk algas. Varbūt bez vakcinācijas biroja un padomes gaišajiem prātiem nav iespējams adatu iedurt pareizā vietā. Varbūt vienkārši jāpagaida un vīruss pats atkāpsies kā Bermonta karavīri.

pirms mēneša, 2021.01.22 08:07

nukoturvairs

Valdībai nevar pārmest,jo sava intelekta robežās viņi jau domā un dara.Kā tas viss sanāk kopā-to redzam mēs visi.

pirms mēneša, 2021.01.22 10:09

cilvēks

nu ja, nu ja. Vainīgi kā parasti, esam mēs visi.

pirms mēneša, 2021.01.22 11:38

Vietējās ziņas