Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdības lēmums šokē 11

Laupīšana, skumji, nožēlojami, laiks izlīdzināt algas - šādi dažādu sfēru pārstāvji uztver valdības ieceri apgriezt valsts budžeta tēriņus par pusmiljardu latu uz nodokļu paaugstināšanas, minimālās algas, neapliekamā minimuma un citu maksājumu samazināšanas rēķina.

Lai arī iepriekš premjers Valdis Dombrovskis solīja, ka budžeta samazināšanas procesā nepatīkamu pārsteigumu nebūs, otrdienas vakarā kļuva skaidrs, ka taupības pasākumi nežēlīgi skars ikvienu. Neoficiāli tiek minēts, ka, piemēram, pedagogi par pilnu slodzi varētu saņemt vien minimālo algu, ko plānots samazināt līdz 140 latiem mēnesī.Tas bijis īsts šoks, un ziņu pārraide skatīta ar kalkulatoru rokā, uzreiz rēķinot līdzi, kā izmaiņas atalgojumā ietekmēs dzīvi, «Ziņām» stāsta Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse, atzīstot, ka pedagogi ar algas samazinājumu līdz 270 latiem par slodzi jau bija samierinājušies. Par lielāku nogriešanu gan domāt negribas, un, pēc I.Vilkārses domām, te būtu īstenojams cits risinājums.«Ja man būtu teikšana, es ierosinātu ieviestu principu - neaiztikt minimālo algu un noteikt, ka valsts pārvaldē alga «uz rokas» nevienam nav augstāka par 500 latiem - izdzīvot ar to var! Ja nevarēs braukt ar auto, izmantos sabiedrisko transportu, bet izlīdzināsies atalgojuma sistēma,» spriež mācību iestādes direktore, kā nepieņemamu vērtējot ieceri, kad, saņemot milzu algas, «vieni ir vienlīdzīgāki par citiem».«Kad par to izdzirdēju, pirmā reakcija bija - skumji, nožēlojami. Sirdī liekas, ka iestājies ārprāts,» teic SIA «Jelgavas pils aptieka» valdes locekle Dina Kurzemniece.«Biznesā esmu 15 gadus, esam izveidojuši savu firmu, ir bijuši grūti laiki, taču esam cīnījušies, maksājuši nodokļus, rūpējušies par darbiniekiem. Šķiet, kāds vēlas, lai tie, kuri Latvijā nodarbojas ar biznesu, dodas prom,» spriež uzņēmēja, atgādinot labi zināmo sakarību - tiklīdz paaugstinās PVN, celsies arī cenas.Vairāk lasiet ceturtdienas, 11.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 11

ieva

tiesam kretini, vinjus ka trakus sunjus nosaut ar Zatleru prieksgala!!!!!!!!!!!!!! vot tiesam lai sie pastrada pa minimalo algu 140ls menesi, tad redzetu ka izdzivotu!!!! maitas!!!!!!!!! kaut vinji visi tur nospragtu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 00:15

ieva

tiesam kretini, vinjus ka trakus sunjus nosaut ar Zatleru prieksgala!!!!!!!!!!!!!! vot tiesam lai sie pastrada pa minimalo algu 140ls menesi, tad redzetu ka izdzivotu!!!! maitas!!!!!!!!! kaut vinji visi tur nospragtu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 00:09

ruk ruk ruk

UN GALVENAIS!! KAS PIE TAA I VAINIIGS?? KO??

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 00:01

Ļaunā laika valdība trako

Kārtējo reizi esam saņēmuši Latvijas valdības paziņojumu ar kuru ļaunā laika politiķi informē par būtiskiem nodokļu paaugstinājumiem un atalgojuma samazinājumu strādājošajiem. Kā jau bija sagaidāms no labējās valdības, taupīt nolemts uz ne tik turīgo un apdraudētāko iedzīvotāju grupu rēķina. Sabiedrības turīgākā slāņa intereses netiek aizskartas. Valdošie politiķi joprojām neapspriež jautājumu par to, kā attīstīt Latvijas tautsaimniecību, lai budžetā sāktu ieplūst papildu līdzekļi. Sarunas notiek tikai par un ap to, kā atņemt trūcīgākajiem, lai pietiktu visiem.

Latvijas valdība nolēmusi samazināt minimālo algu no niecīgajiem 180 LVL līdz smieklīgajiem 140 LVL. Ar ienākumu nodokli neapliekamais minimums tiek samazināts no 90 līdz 45 LVL. Visbūtiskāk šīs izmaiņas skar darba ņēmējus. Vissāpīgāk tos, kuri jau tagad dzīvo uz nabadzības robežas. Vienkāršs piemērs par ar nodokļiem neapliekamo minimumu attiecībā uz diviem cilvēkiem no kuriem viens pelna 200 LVL, bet otrs 900 LVL mēnesī. Neapliekamais minimums veido papildu ieņēmumus 20.70 LVL apmērā jeb 14% no kopējiem bruto ieņēmumiem darbiniekam ar 200 LVL algu un aptuveni 5% darbiniekam ar 900 LVL algu. Turklāt komunālo pakalpojumu tarifi un maksa par pārtikas produktiem šiem cilvēkiem ir vienāda. Vai tas ir sociālais taisnīgums?! Nē, tā ir elites problēmu risināšana uz darba ņēmēju rēķina! Turklāt šie labojumi, kas līdzinās genocīdam pret pašu tautu, nerisina labējo politiķu radītās problēmas pēc būtības.

Samazinot minimālo algu, mēs panāksim aplokšņu algu atgriešanos un ēnu ekonomikas jaunu uzvaras gājienu. Starpību starp jauno minimālo algu un līdzšinējo atalgojumu, uzņēmēji piedāvās darbiniekiem kompensēt ar neoficiālu piemaksu. Rezultātā cietīs valsts sociālās apdrošināšanas sistēma. Minimālā alga, kas jau tagad nesasniedz iztikas minimumu, jāsaglabā esošajā līmenī! Turklāt mazo algu saņēmējiem jāpaaugstina ar ienākumu nodokli neapliekamais ieņēmumu daļa līdz minimālas algas apmēram, palielinot reālos ienākumus. Savukārt, lielo algu īpašniekiem nodokļi maksājami no pirmā nopelnītā lata, jo tāpat veido niecīgu atalgojuma daļu. Tas veicinās gan mūsu – darba ņēmēju – pirktspēju, gan arī būtiski samazinās viena darbinieka izmaksas darba dēvējam. Rezultātā tiks sniegts būtisks ieguldījums uzņēmējdarbības veicināšanā un esošo darba vietu saglabāšanā. Katrs strādājošais ir nodokļu maksātājs un atvieglojums valsts sociālajam budžetam. Tā ir iespēja mazināt sociālā sprādziena iespēju jau šajā rudenī, ja vien ļaunā laika politiķi nevēlas piedzīvot jaunu 13. janvāri uz savas ādas!

Ivars Jakovels
politikas zinātnes maģistrs

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 22:00

123

Fūuuu,labi ka negāju balsot,jutu ka apč.....ēs.

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 21:48

;(

Kā būtu ja tai pašai valdībai liktu pastrādāt uz minimālās algas? viņiem atbildība nav nekāda bet mums sugai skolotajs būs jāiztiek ar 140 ls pirms nodokļu nomaksas?? idiotisms vairāk nekas. par šādu naudu mēs pat nevarēsim atļauties istabu izīrēt un paēst kur nu vēl runāt par nepieciešamo preču iegādi un rēķinu apmaksu, bezcerīgi

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 17:53

vaidieniņ

Vājprāts pamatīgs,liekas valdībai šķirmis nu galīgi aizvēries!Lai viss paliek dieva ziņā!!!:(

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 17:37

no malas

Es gribēju teikt jāpieprasa atpakaļ no tiem kas piesavināja mums paredzēto naudu.

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 17:35

no malas

Es tikai nesaprotu, kad beidzot meklēs vainīgos kas nozaga mums tautai naudu, visi Eirokredīti. Ku-ku...Kur esat? Vai tiešām visi tā piekukuļoti? Jāatņem tiem kas to paņēma.

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 17:34

Agiada

Valdībai nav kauna! Par ko mēs maksāsim par mājokli, par ko uzturēsim bērnus???

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 17:33

Vietējās ziņas