Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valgundē norisināsies vērienīga jaunsargu nometne - «Vīru spēles – 20 gadi Jaunsardzei» 1

No 29.oktobra līdz 1.novembrim Kalnciema vidusskolas apkārtnē norisināsies viena no pēdējo gadu vērienīgākajām Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 1.novada jaunsargu nometnēm – «Vīru spēles – 20 gadi Jaunsardzei», kas pulcēs 24 dalībnieku komandas, kopumā ap 300 jaunsargu.

Paredzēts, ka nometnes atklāšana notiks 30.oktobrī, kad tās dalībniekus un viesus uzrunās Jelgavas novada Domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune, Aizsardzības ministrijas pārstāvji, Zemessardzes 1.novada komandieris pulkvežleitnants Mārtiņš Liberts, kā arī Kalnciema vidusskolas direktore Mudīte Laumane un Rekrutēšanas un jaunsardzes centra pārstāvji.Laikā no 30. līdz 31. ktobrim plānotas sacensības jaunsargiem, kuru laikā jaunsargi pieveiks līdz 40 kilometru garu distanci ar 20 kontrolpunktiem, kuros tiks pārbaudītas viņu teorētiskās un praktiskās zināšanas, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.«Trases veikšanai jaunsargiem atvēlētas 24 stundas, bet vērtējums tiks noteikts pēc laika, kāds tiks patērēts noteiktu uzdevumu izpildei nevis tam, cik ilgā laikā tiek pieveikta visa trase. Nosacījums vien tas, ka tas jāizdara diennakts laikā,» norāda Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta 1.novada nodaļas vadītājs Dainis Karols, piebilstot, ka šī ir viena no plašākajām pēdējo gadu organizētajām jaunsargu nometnēm.Jāpiebilst, ka visu nometnes laiku darbosies «Žurnālistu skola», kurā jaunsargu vienību pārstāvji apgūs informācijas vākšanas un strukturēšanas principus. Mācību semināra mērķis ir iemācīt jauniešus pastāstīt sabiedrībai par Jaunsardzes darbību, aktualitātēm un norisēm.«Kalnciema vidusskola un tās apkaime izvēlēta par nometnes norises vietu, jo te darbojas šobrīd Latvijā viena no lielākajām un aktīvākajām jaunsargu vienībām - 502.Kalnciema jaunsargu vienība, kas savā darbībā aptvērusi Jelgavas novada teritoriju,» piebilst D.Karols.Nometnes noslēgumā 1.novembrī pulksten 10 visiem interesentiem būs iespēja redzēt Zemessardzes un Sauszemes spēku vienību paraugdemonstrējumus, kā arī iepazīties ar to apbruņojumu un ekipējumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Smirdiga vara

Fiziskas un prata nodarbes jauniesiem ir apsveicami,bet nosaukums jau diemzel vairs nav aktuals,viri un damas uzvalkos,visu ko vareja sargat,jau ir sadalijusi.

pirms 7 gadiem, 2012.10.27 13:49

Vietējās ziņas