Valgundes un Kalnciema pagasta iedzīvotāji ar parakstiem iestājas par gājēju pārejas uzstādīšanu 5

Jelgavas novada pašvaldība saņēmusi 307 iedzīvotāju parakstītu iesniegumu ar lūgumu uzlabot satiksmes drošību Valgundes pagasta teritorijā ietilpstošajam ceļu krustojumam pie degvielas uzpildes stacijas “Astarte” šosejas Rīga-Liepāja (A9) 24. kilometrā. Cilvēki sūdzas, ka konkrētais krustojums ilgstoši apdraud viņu drošību, jo tajā nav uzstādīta gājēju pāreja. Lai nokļūtu, piemēram, uz veikalu, kas atrodas uzpildes degvielas stacijas teritorijā, vai uz pagasta bibliotēku, dienas centru, Kalnciema kapiem, vai autobusa pieturu iedzīvotāji ik dienu spiesti šķērsot Liepājas šoseju intensīvas auto satiksmes apstākļos.

Valgundes un Kalnciema pagasta iedzīvotāji savā iesniegumā līdzās bīstamās situācijas aprakstam min arī faktu, ka šajā ceļa posmā pēdējos gados ir pieaudzis ceļu satiksmes negadījumu skaits, jo auto vadītāji nereti brauc ar lielāku ātrumu nekā šajā vietā ir atļauts. Auto satiksme uz A9 šosejas (Liepājas šosejas) ir gana liela, bet situāciju vēl pasliktinot mašīnu plūsma no Jelgavas vai izbraucošās mašīnas no degvielas uzpildes stacijas.

Ņemot vērā, ka gājēju pāreju ierīkošana uz valsts autoceļiem nav pašvaldības kompetencē, pašvaldība ar attiecīgu ierosinājumu vērsīsies pie VAS „Latvijas Valsts ceļi” ar lūgumu rast risinājumu iespējai iedzīvotājiem droši šķērsot minēto ceļu, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Enija Kreicberga-Kapša.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 5

zinaataajs

uz A shosejas gaajeeju paareju?! juus tur ciemaa galiigi praatu izkuukojushi?

pirms mēneša, 2020.12.02 22:01

Zinātājam

Esat mēginājis pāriet šoseju vasarā, kad auto plūsma uz Jūrmalu, vai ziemā, kad sniegs sastumts gar malām valńos. Ja tie vēl ir bērni

pirms mēneša, 2020.12.02 22:22

zinaataajs

un visu ignoreeta paareja jau nu kaut ko risinaas.. kaa tad, izdomaa veel kaut ko

pirms mēneša, 2020.12.02 22:36

Vietējās ziņas