Valmierā prasa padomu augstskolai, Jelgavā paši zina 1

Pagājušas 100 dienas kopš novadu robežu apvienošanas, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu (ATR). Starp vairāk nekā divdesmit aktuālajiem vakanču piedāvājumiem Jelgavas novada mājaslapā var atrast vienu amatu pašvaldības administrācijā – darba drošības un ugunsdrošības inženieris. Citāda aina paveras jaunizveidotā Valmieras novada mājaslapā. Tur izsludināta pieteikšanās uz sešām vadošām amata vietām pašvaldības administrācijā. Turklāt darbā tiek aicināts ainavu arhitekts, kāda agrāk nav bijis ne Valmierā, ne arī septiņos tai pievienotajos novados.

Mazo pievienoja lielajam 
“Jaunizveidotā Jelgavas novada pašvaldības struktūra lielā mērā ir balstīta uz līdzšinējā Jelgavas novada struktūru, ņemot vērā, ka vadošā pašvaldība apvienošanās procesā saskaņā ar ministrijas izstrādātajiem metodiskajiem materiāliem ir ģeogrāfiski un teritoriāli lielākā,” skaidro Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone. Viņa piebilst, ka, apvienojot Jelgavas novada un Ozolnieku novada administrāciju un iestādes, tiek konsolidētas to funkcijas. “Saskaņā ar Darba likumu Jelgavas novada pašvaldībai ir pienākums saistoši pārņemt visus otras pašvaldības darbiniekus,” skaidro D.Kaņepone. 
Veicot reorganizāciju katrā ie­stādē, struktūrvienībā vai pārvaldē, tiek izvērtēta darbinieku atbilstība un iekļaušana jaunajā struktūrā. Savukārt divu vienādu amatu veicējiem norit vērtēšana. Saskaņā ar jūlijā apstiprināto jauno Jelgavas novada nolikumu, kas arī ir pamatdokuments jaunās struktūras izveidei, redzams, ka līdzās 13 līdzšinējām pagastu pārvaldēm tagad ir 15, kur viena no tām ir apvienotā Ozolnieku un Cenu pagastu pārvalde.
“Aizsākoties reorganizācijai, politiska izšķiršanās skāra vadošos amatus, nosakot, ka būs trīs priekšsēdētāja vietnieki, divi izpilddirektora vietnieki, kā arī papildus ārpakalpojumam juridiskajos jautājumos pašvaldība veidos juridisko nodaļu,” raksta D.Kaņepone. Viņa piebilst, ka reorganizācija ir tikai pašā sākumā, jo pēc pakāpeniskas departamentu vadītāju apstiprināšanas sākas šo struktūru iekšējais reorganizācijas process. Iecerēts, ka līdz gada beigām struktūrvienību un iestāžu vadītāji, izvērtējot abu līdzšinējo pašvaldību darbiniekus, esošo darba apjomu un budžeta iespējas, aizstāvēs konkrēto amata vietu nepieciešamību un tam atbilstoši konkrēto darbinieku atbilstību veicamajām funkcijām.

Visu rakstu varat lasīt 14.oktobra Zemgales Ziņās

Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 1

ozo

Likvidet un reorganizet uzpusto sporta centru ar ta stagnejoso vaditaju V.B

pirms mēneša, 2021.10.17 11:25

Vietējās ziņas