Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts ģimnāzijas komanda uzvar konkursā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniskās pētniecības darbu konkursā pirmo vietu ieguvusi Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda «Jelgavas aviatori», kurā startēja skolēni Jānis Roze un Kristaps Eglītis skolotājas Baibas Daģes vadībā ar darbu «Bezpilotu lidaparātu projektēšana», informē RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Laura Kalniņa.

Konkursā otro vietu ieguva Rīgas Franču liceja vidusskolas komanda «Domāts, radīts», bet trešo - Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komanda «Zibenīgais trijnieks».Sasniedzot labus rezultātus RTU sagatavotajā rakstiskajā eksakto zinātņu testā, zinātnisko darbu konkursā un darba prezentācijā, tiesības ārpus konkursa studēt RTU ieguva trīs skolēni, viņu skaitā arī Jelgavas Valsts ģimnāzijas audzēknis K.Eglītis.RTU Jauno pētnieku dienā tika noskaidroti zinātniskās pētniecības darbu konkursa «Nāc un studē RTU!» uzvarētāji, kā arī notika orientēšanās sacensības «Slepenā misija», kuru laikā skolēni kontrolpunktos veica dažādus ar eksaktajām zinātnēm saistītus eksperimentus. Pasākumu vadīja RTU absolvents spēkavīrs Raimonds Bergmanis.Paralēli risinājās skolotāju un augstskolas vadības diskusija par aktuāliem izglītības jautājumiem, tostarp, par eksakto priekšmetu mācīšanas aspektiem augstskolās un vidusskolās.Dalībai konkursā bija pieteikušās 110 komandas un tika iesniegti 60 zinātniskās pētniecības darbi, no kuriem žūrija izvēlējās 13 labākos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas