Valsts svētkos Jelgavā – ugunszīmes un videoprojekcijas

Latvijas 102. dzimšanas dienas svinības šogad noritēs bez vērienīgiem pasākumiem un ierastās svētku uguņošanas, taču valsts svētku sajūtu Jelgavā aicināts radīt ikviens savā mājā un pilsētvidē. Līdz ar tumsas iestāšanos Jelgavu izgaismos sveču ugunszīmes, kā arī videoprojekcijas "Jelgavas stāsti", ko iedzīvotāji varēs vērot, dodoties ģimeniskā pastaigā pa pilsētu, stingri ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības. Savukārt pie pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa 18. novembrī ziedu nolikšana paredzēta visas dienas garumā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Izvērtējot pašreizējo vīrusa straujo izplatīšanos un saslimšanas risku, Jelgavas pilsētas pašvaldība, tiekoties ar Jelgavas ražotāju un tirgotāju asociāciju, kas tradicionāli finansiāli ir atbalstījuši salūta organizēšanu, pieņēma lēmumu svētku uguņošanu šogad nerīkot. 

Tomēr, kā ik gadu, Hercoga Jēkaba laukumā Jelgavas vidusskolas un ģimnāzijas veidos kompozīcijas jeb ugunszīmes, kuras laukuma zaļajā zonā varēs vērot no pulksten 17. Pārējās Jelgavas skolas, bērnudārzi, iestādes un uzņēmumi aicināti sveču kompozīcijas veidot katrs pie savas ēkas. 

Ikviens jelgavnieks svētku sajūtu var radīt, izgaismojot savas privātmājas, dzīvokļa logus un balkonus. Veidojot sveču kompozīcijas, jāievēro ne vien epidemioloģiskās drošības pasākumi, bet arī ugunsdrošības noteikumi. 

Valsts svētkos gaidāms arī Jelgavas 755. jubilejas gada pēdējais lielais notikums – videoprojekcijas "Jelgavas stāsti". Uz vairākām ēkām pilsētā Latvijas mākslinieki ar video un grafikām projicēs gaismu un attēlu spēles par Jelgavas tēmu. Veidotās projekcijas būs kā sveiciens Jelgavai 755. jubilejā. Darba tehnikas, krāsu un formāta izvēle ir mākslinieku ziņā, un katrs darbs būs līdz pusotrai minūtei ilgs, līdz ar to vienā vakarā Jelgavas ēkas parādīs daudzus stāstus. 

Vienlaikus pašvaldība valsts svētkos aicina jelgavniekus pacelt valsts karogu ne tikai pie savām mājām un uzņēmumiem, bet valsts vai Jelgavas pilsētas karodziņu piestiprināt arī pie sava auto, lai radītu svētku noskaņu pilsētvidē. 

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas