Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Var pieteikties jaunajai Jelgavas iedzīvotāja kartei un skolēna apliecībai

No 1. jūlija Jelgavas iedzīvotāji un skolēni pakāpeniski var pieteikties jaunās Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības saņemšanai, kas turpmāk ļaus saņemt pašvaldības atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā un ēdināšanai skolās. Jelgavas pašvaldība ir izstrādājusi jauna parauga personalizētas Jelgavas iedzīvotāja kartes, kas sāks darboties no 21. jūlija, un jaunas Jelgavas skolēna apliecības, kas sāks darboties līdz ar jauno mācību gadu, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

18. jūnija Jelgavas domes sēdē deputāti apstiprināja noteikumus "Par personalizētās viedkartes noformēšanas, izsniegšanas, lietošanas un deaktivizēšanas vai anulēšanas kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldībā". Savukārt 28. maija sēdē deputāti pieņēma grozījumus saistošajos noteikumos "Jelgavas pilsētas pašvaldības pabalstu piešķiršanas noteikumi" un apstiprināja jaunus saistošos noteikumus "Par braukšanas maksas atvieglojumiem izglītojamajiem Jelgavas pilsētas sabiedriskajā transportā". Tie nosaka, kādu pašvaldības atbalstu ar jaunajām personalizētajām viedkartēm iedzīvotāji un skolēni varēs saņemt. 

Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne skaidro, ka jaunas viedkartes pašvaldībai nācās izstrādāt, jo "SEB banka", kas līdz šim nodrošina karšu darbību, paziņoja par sadarbības pārtraukšanu. 20. jūlijā Jelgavas pašvaldībai beidzas sadarbības līgums ar "SEB banku" par Jelgavas iedzīvotāja karšu un Jelgavas skolēna apliecību darbības nodrošināšanu. Banka jau maijā informēja pašvaldību, ka "šī lokālā projekta nodrošināšanai ir nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi, kas tomēr neatsver projekta atdevi nākotnē, tāpēc "SEB banka" ir izlēmusi sadarbību neturpināt". 

Līdz ar to šābrīža Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības būs aktīvas līdz 20. jūlijam, bet, lai saņemtu pašvaldības atbalstu pēc 20. jūlija, iedzīvotājiem un skolēniem būs jānoformē jauna personalizēta viedkarte. 

Kā uzsver I.Škutāne, būtiskākā atšķirība starp līdzšinējām un jaunajām viedkartēm ir tā, ka jaunās kartes nav piesaistītas nevienai bankai. "Līdz ar to karte nebūs maksāšanas līdzeklis, bet gan autorizācijas līdzeklis, kas konkrētam cilvēkam, uzrādot karti, ļaus saņemt konkrēti viņam paredzēto pašvaldības atbalstu braukšanas maksas segšanai vai ēdināšanai skolās – personalizētā viedkarte saturēs informāciju par konkrētai personai piešķirtajiem atvieglojumiem. Uzrādot karti pilsētas sabiedriskajā transportā vai skolas ēdnīcā, persona saņems viņam pienākošo atbalstu," skaidro I.Škutāne.  

Jaunas kartes pirmreizējā izsniegšana iedzīvotājiem un skolēniem ir bez maksas – tās noformēšanas un izgatavošanas izdevumus segs pašvaldība. Savukārt iedzīvotājiem un skolēniem, lai saņemtu jauno karti, būs jāuzraksta iesniegums, un, tiklīdz karte būs izgatavota, to varēs saņemt pa pastu, ja persona savā iesniegumā to būs norādījusi, vai arī klātienē tajā vietā, kur persona būs rakstījusi iesniegumu par kartes saņemšanu. Ierodoties rakstīt iesniegumu par jaunās kartes saņemšanu, personai līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam (pasei vai personas apliecībai) vai dzimšanas apliecībai. Ja personu pārstāv likumiskais pārstāvis, līdzi jābūt likumiskā pārstāvja personu apliecinošam dokumentam un pārstāvības tiesību apliecinošam dokumentam. 

Ja nepieciešams, uz vietas iestādē tiek nodrošināta arī personas fotografēšana.  

Kur jādodas pensionāriem un politiski represētām personām, lai saņemtu jauno Jelgavas iedzīvotāja karti? 

Kur jādodas skolēniem, lai saņemtu Jelgavas skolēna apliecību vai Jelgavas iedzīvotāja karti? 

Kur jādodas bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, lai saņemtu jauno viedkarti? 

Iesniegums personalizētās viedkartes saņemšanai lejupielādējams ŠEIT

Foto: Jelgavas pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas