Varētu rosināt ierobežot viesošanos divu mājsaimniecību ievaros 4

Ja valdība atbalstīs striktākus ierobežojumus, varētu ierobežot viesošanos divu mājsaimniecību ietvarā, intervijā Latvijas Radio pieļāva veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa gan piekodināja, ka tas ir atkarīgs no kolēģu atbalsta valdībā.

Ministre uzsvēra, ka jau vairāk nekā pirms pāris nedēļām uzsvēra, ka Ziemassvētki būs klusi. "Tas, ka ne laukā, ne mājās plašas svinības šogad nebūs, jau bija skaidrs," viņa teica.

Ministre arī atgādināja, ka pašvaldībās ar augstāku inficēšanās līmeni no ceturtdienas ir noteikti papildu ierobežojumi. Vaicāta, vai arī uz Rīgu tos varētu attiecināt, ministre norādīja, ka striktāki ierobežojumi ir skatāmi visas valsts mērogā.

Kā vēstīts, jau kopš 17.oktobra privātos pasākumos atļauts pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēkiem iekštelpās un arī ārtelpās, tomēr nav ierobežots mājsaimniecību skaits, kuras šie cilvēki var pārstāvēt.

Lai efektīvāk cīnītos pret Covid-19 izplatību, Ministru prezidents rosinās valdības kolēģus pagarināt Covid-19 dēļ noteikto ārkārtējo situāciju, kā arī ieviest stingrākus ierobežojumus, svētdienas vakarā tiešraides uzrunā sabiedrībai paziņoja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Viņķele šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja, ka trūkst esošo Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu kontrole un arī atbalsta mehānismi iedzīvotājiem, kuri zaudējuši ienākumus, vienlaikus atzīstot, ka redz pēc vēl stingrākiem ierobežojumiem un arī ārkārtējās situācijas pagarināšanas.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lasītāja

Vajadzētu pašvaldības policijai pievērst uzmanību pusaudžiem, cik mājsaimniecības tur ir cauru dienu kopā un pulcējas dzīvokļos.

pirms mēneša, 2020.11.30 11:43

zv

Ne tikai, arī publiskās vietās.

pirms mēneša, 2020.11.30 13:06

Kakis

Kā viņi pārbaudīs mājsaimniecības? Neies jau katrā mājā un dzīvoklī!!! Katrs pats atbildīgs par savu ģimeni!
Pusaudžus tik tiešām vērts pārbaudīt, jo bariņos ir redzēti daudzi, distance šiem ir kā lamu vārds!

pirms mēneša, 2020.11.30 13:46

mājsaimniece

Kā pārbaudīs? - cerēs uz to, ka kaimiņi viens otru "stučīs". Par pusaudžiem - piktdien biju iepirkties Pilsētas pasāžā, iegriezos uz pāris minūtēm noņemt naudu un pamanīju jauniešu bariņu ap gadiem 15-16, nu neizskatijā jaunāki par 13,pie kam bez maskām, bravurīgi uzvedoties, braukāja augšā lejā pa eskalatoriem, bļaustijās un skraidija. Atgriezos pasāžā pēc minūtēm 40, lai iepirktos Maximā, jaunieši bija turpat un turpināja ālēties. Jautājums - kur skatās apsargi, pie kam ik palaikam pa skaļruni tiek sludināts, lai bez liekas vajadzības neuzturas tirdzniecības telpās?!

pirms mēneša, 2020.11.30 19:28

Vietējās ziņas