Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VDI «dodas» pie iedzīvotājiem

Ceturtdien Valsts darba inspekcija (VDI) ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu Jelgavā rīkoja informatīvo kampaņu darba devējiem un darba ņēmējiem. Informatīvajā teltī cilvēki klātienē varēja speciālistiem uzdot jautājumus un saņemt informāciju par darba tiesībām. Šāda kampaņa Jelgavā norit jau trešo gadu.

VDI Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja Liene Maurīte «Ziņām» atzina, ka galvenokārt cilvēki interesējušies par jautājumiem, kas attiecas uz darba attiecību izbeigšanos, kā arī par ikgadējiem un bezalgas atvaļinājumiem - cik garš atvaļinājums pienākas, cik drīkst izmantot, kāda ir apmaksa. Tāpat iedzīvotājiem tika skaidrots, kādas priekšrocības nodrošina darba līguma noslēgšana, kādas sociālās garantijas iegūst darbinieks, kā rīkoties, ja ar darba devēju ir bijusi mutiska vienošanās par darbu, ko darīt uzņēmējiem, kuri zina, ka konkurents nodarbina darbiniekus bez darba līguma, dempingojot pakalpojumu vai preču cenas tirgū.«Tie ir jautājumi, kas pēdējā laikā nomāc daudzus cilvēkus, ko var spriest pēc citās pilsētās notikušajām kampaņām. Šādas aktivitātes ir ļoti svarīgas un noderīgas, jo ne visiem strādājošajiem ir laiks un iespēja aiziet uz VDI savas pilsētas filiāli. Pēdējā laikā Latvijā aktuāls kļuvis nelegālās nodarbinātības jautājums. Eiropas Savienībā mēs ieņemam trešo vietu aiz Dānijas un Nīderlandes, kur nelegālā nodarbinātība izplatīta visvairāk,» stāsta L.Maurīte.«Ziņu» uzrunātais jelgavnieks Marģers nopietnu interesi izrādīja par to, kādas juridiskās un sociālās sekas sagaida cilvēku, kas darba attiecībās stājies bez rakstveida darba līguma.«Šodien te atradu daudz noderīgu materiālu, tikai man pietrūka informācijas par Eiropas darba tiesībām. Tagad Latvijā darbu atrast ir tikpat kā neiespējami, un daudzi izvēlas strādāt ārvalstīs, bet nezina, kādas tur ir darba tiesības,» sacīja jelgavnieks.VDI eksperti ar informatīvo telti iepriekš viesojušies arī Tukumā un Rīgā, bet līdz jūlija beigām plānots apmeklēt Liepāju, Daugavpili un Cēsis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas