Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecajā pastā vingro un dejo 1

Vairāk nekā divsimt bērnu un jauniešu centra «Junda» dejotāju kopš jaunā gada iemājojuši vecajā pasta ēkā Raiņa ielā 14, kuru pašvaldība nomā no SIA «Roma nami». Nomnieks dejotājiem paredzētajā daļā veicis telpu remontu.

«Vecajā pastā jūtamies lieliski. Beidzot esam telpās, kur varam pilnvērtīgi strādāt,» teic deju studijas «Benefice» vecākās grupas dalībniece Liene Pierhuroviča.Pēcpusdienā, kad notiek nodarbības, vecā pasta sētas puses ieejas durvis virina gan trīsgadīgie bērni un viņu vecāki, gan arī jaunieši, kas ar dejošanu nodarbojas vairākus gadus. Vecās ēkas kāpnes, kas savieno ģērbtuves trešajā stāvā ar baleta nodarbību zāli otrajā stāvā, gar vienu malu aplīmētas ar mīkstu tepiķi, kas domāts, lai dejotājiem būtu ērti pārvietoties ar vingrošanas un baleta čībiņām. Atsevišķa telpā novietoti dejotāju tērpi un šuvējas darbgalds, ērta un plaša ir atpūtas istaba, kas domāta vecākiem, kas atveduši savus mazuļus uz nodarbībām. Pusaudži, kuri gaida savu nodarbību sākumu, tur pilda skolā uzdotos mājas darbus vai iedzer tēju ar sviestmaizēm. Dejotāju prasībām atbilst arī lielā zāle trešajā stāvā. Kā norāda deju skolotāja Anika Andersone, visi jaunieši ir «pie vietas», nevienam nav jāblandās pa pilsētu. Tā kā «Jundas» telpas ir paplašinājušās, janvārī notiek papildu uzņemšana gan «Beneficē», gan akrobātikas un breika, gan klasisko deju un citās grupās.«Līdz šim man bieži vecākiem, kuri zvanīja un interesējās par bērnu interešu izglītības iespējām, bija jāatbild, ka brīvu vietu nav. Tagad, kad esam iegājuši vecajā pastā, situācija uzlabojusies,» stāsta «Jundas» direktore Silvija Andersone. Viņu gan māc bažas, vai, samazinoties pašvaldības iespējām atbalstīt bērnu interešu izglītību, necietīs vecajā pastā iemājojušie dejotāji.Kā iepriekš ziņots, ar pērnā gada 1.oktobri vecā pasta ēku no Latvijas Pasta nomā SIA «Roma nami». Savukārt pašvaldība no tā «Jundas» vajadzībām uz desmit gadiem iznomājusi septiņsimt kvadrātmetru Raiņa ielas 14 ēkas platības, maksājot par telpu nomu 5467 latus mēnesī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas