Vecāku gatavotās eksperimentu stacijas paliks skolai (ar foto) 1

Jelgavas 2. pamatskolā šodien audzēkņu vecāki ņēma rokā zāģus, āmurus un naglas, lai gatavotu uzskates materiālus, ko skolēni varēs izmantot fizikas un dabaszinātņu stundās. Septembra sākumā tieši 2.pamatskola bija pirmā Jelgavā, kur tika uzstādīti no vācu kolēģiem aizgūtie dažādu eksperimentu komplekti, ar kuriem skolēni starpbrīžos varēja darboties, izpētot un saprotot, kā praksē darbojas dažādi fizikas un dabas likumi.

«Bērni bija ārkārtīgi ieinteresēti un zinātgriboši. Eksperimentu mērķis bija viņiem pašiem izprast, kā konkrēts likums darbojas, kāpēc tieši tā un ne citādi. Teorija ir viens, bet, redzot dzīvē, ir daudz vieglāk to izprast. Arī skolotājiem ar šādu uzskates materiālu palīdzību ir vieglāk izskaidrot mācību vielu,» stāsta 2.pamatskolas direktore Ināra Pampe.Divu nedēļu laikā skolēni varēja iepazīties un darboties ar vairāk nekā 30 dažādiem eksperimentiem. I.Pampe stāsta, ka Hamburgas skolās šādi uzskates materiāli eksistē jau 20 gadu garumā. Viņa atzīst, ka divas nedēļas bijis ļoti neilgs laiks un bērni jautā, kad atkal skolā kas tāds būs. «Tāpēc, daudz nedomājot, nolēmām, ka daļu no eksperimentu stacijām varam izgatavot paši, piesaistot vecākus un skolotājus,» stāsta direktore. Vecāku atsaucība šodien bija ļoti liela un visi strādāja, galvas nepacēluši. 2.pamatskolā tika izgatavotas piecas stacijas, bet direktore stāsta, ka projektu nedēļā taps vēl citas. «Uzbūvēt visas mums nav pa spēkam, tāpēc, iespējams, nākotnē pilsēta varētu sadarboties ar LLU, kas palīdzētu tapt sarežģītākajām un skolām tas būtu milzu ieguvums.»No vāciešiem aizgūtās eksperimentālās stacijas pieejamas arī citās pilsētas skolās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mjaa

Tik tiežām neesmu no Pieaugušo izglītības centra vai kā viņu tur tagad pa jaunam sauc... bet man liekas dīvaini, ka rakstā par projektu, tā reālie ieviesēji, uzskatāmā materiāla atvedēji, grāmatas tulkotāji netiek pieminēti nevienā rindiņā. Cienījamai žurnālistei vajadzēja parakt dziļāk. Redzēju TV sižetu par to un patiesi nopriecājos, ka tieši Jelgavā kāds padomājis arī par eksaktajām zinībām, ka visām ieinteresētām skolām eksperimenti būs pieejami kā paraugi, ja vien gribēs pagatavot savu komplektu, kā jau to izdarījuši 2.pamatskolas audzēkņu vecāki. Malači!

pirms 7 gadiem, 2012.12.01 17:04

Vietējās ziņas