Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecās Salgales baznīcas drupas iederas Lielupes ainavā 8

Lai gan Ozolnieku novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par tās īpašumā esošo Salgales baznīcas drupu likteni, iedzīvotāju atsaucība nav liela. Pašvaldības pārstāve Madara Ābeltiņa stāsta, ka mēneša laikā saņemtas vien dažas atsauksmes. Tomēr tajās skaidri iezīmējas nepārprotams viedoklis – drupas ir jāsaglabā arī turpmāk. 
Ozolnieku novada pašvaldība savā aicinājumā uz diskusiju informē, ka tā vairākkārt mēģinājusi piesaistīt Eiropas Savienības fondu un valsts līdzfinansējumu drupu konservācijai, taču tas nav izdevies. Cēlonis – vecās Salgales baznīcas drupām ir tikai vietējās nozīmes, nevis valsts nozīmes vēstures pieminekļa statuss. 
Atvēlēt konservācijai pašvaldības rīcībā esošos līdzekļus tā atzīst par neiespējamu, jo tuvāko gadu prioritāte ir jauna bērnudārza būvniecība, infrastruktūras un pakalpojumu uzlabošana. Savukārt drupas nojaukt Ozolnieku novada pašvaldības vadībai šķiet morāli nepieņemami. Jau vairāk nekā gadu dievnama drupas apjož sēta, jo pēc Ozolnieku novada būvvaldes atzinuma tās ir bīstamas.  
“Lūdzu, nekādā gadījumā nedomājiet par Salgales baznīcas drupu nojaukšanu!!!” vēstuli pašvaldībai sāk Ozolnieku iedzīvotāja vēsturniece Zenta Broka-Lāce. Viņa ir Latvijas Universitātes Vēstures institūta zinātniskā asistente un strādā arī Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā. 
“Ozolnieku novadā nav nemaz tik daudz kultūras mantojuma objektu, lai tik vieglprātīgi rīkotos. Vecās Salgales baznīcas drupas pašlaik neskaitās valsts nozīmes kultūras piemineklis, un tādēļ tām nav pieejams ES  finansējums, bet arī vietējās nozīmes piemineklis ir piemineklis. Par tā uzturēšanu un saglabāšanu tā īpašniekam – pašvaldībai – ir gan tiesisks, gan morāls pienākums rūpēties. Budžeta plānošanā pieminekļi nedrīkst palikt pēdējā vietā,” uzskata vēsturniece. 


Foto: Eva Pričiņa. Visu rakstu lasiet 6.februāra "Zemgales Ziņās".

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nele

Nepārprotams viedoklis – drupas ir jāsaglabā arī turpmāk.

pirms 23 dienām, 2020.02.05 11:21

nesapraša

Kā kaut ko būvēt vai veikalu, bērnudārzu, ceļu, vai tiltu tā nevienam neprasa, kā nezin ko darīt ar baznīcu tā opā lūdzu sakiet jūsu viedokli. Kad beigsies tā divkosība.

pirms 23 dienām, 2020.02.05 18:25

Man tā ir svētvieta Lielupes krastā,kura jāsaglabā

https://www.zz.lv/vietejas-zinas/vecas-salgales-baznicas-drupas-iederas-lielupes-ainava-246569#

pirms 20 dienām, 2020.02.08 14:48

Atgadinajums

Lai paliek ka atgadinajums rietumiem,ka bazt savu degunu austrumos.

pirms 23 dienām, 2020.02.05 18:33

janka

Jā, infrastruktūras atbalstīšana, ko ar to saprot. Liepiņam piederošo objektu sakārtošana par pašvaldības līdzekļiem?

pirms 23 dienām, 2020.02.05 19:36

Strojbat

Nevajag bez jegas kazarma sedet ,laj nak kajnieki radit isto patriotizmu.

pirms 23 dienām, 2020.02.05 21:26

Vietējās ziņas