Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veidos satiksmei drošāko un nedrošāko Latvijas pašvaldību sarakstu 1

Satiksmes ministrija (SM) plāno izveidot pašvaldību satiksmes drošības indeksu un katru gadu publiskot satiksmei drošāko un nedrošāko pašvaldību sarakstu, aģentūru LETA informēja SM.

Lai motivētu pašvaldības vairāk pievērsties satiksmes drošības uzlabojumiem to administratīvajās teritorijās, ministrija plāno veidot satiksmes drošības indeksu Latvijas pašvaldībām. Šādu priekšlikumu šodien atbalstīja arī Ceļu satiksmes drošības padome.

Tuvākajā laikā ministrija sāks darbu pie indeksa metodoloģijas izstrādes. Indeksā plānots ietvert datus par negadījumu, iedzīvotāju un automašīnu skaitu un citus rādītājus.

"Ideja par satiksmes drošības indeksa izveidi radās, lai mudinātu pašvaldības aktīvāk domāt par infrastruktūru, kas ir piemērota mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem un viņu drošībai - tās ir drošas gājēju pārejas, nodalīti veloceļi un citi risinājumi," stāstīja idejas autors, SM parlamentārais sekretārs Jānis Butāns (JKP).

Pamudinājums nepieciešams, jo pašreiz Latvija satiksmes negadījumu ziņā ir viena no līdervalstīm visā Eiropā: 2018.gadā esot ceturtajā vietā ar 77 bojā gājušajiem uz miljons iedzīvotājiem ceļu satiksmes negadījumos, turklāt aptuveni 69% no visiem ceļu satiksmes negadījumiem ar cietušajiem notiek tieši apdzīvotās vietās.

"Plānots, ka pēc šāda indeksa izstrādes katru gadu tiks publiskots satiksmei drošāko un nedrošāko pašvaldību saraksts, tādējādi gadu gaitā redzot, kuras pašvaldības ir gatavas vairāk ieguldīt savu iedzīvotāju drošībā un kuras mazāk," uzsver Butāns.

Butāns skaidroja, ka Satiksmes ministrija risina satiksmes drošības problemātiku, vērtējot vidējā ātruma radaru ieviešanu, meklējot finansējumu veloceļu izveidei gar valsts autoceļiem un ieguldot citos autoceļu infrastruktūras risinājumos, savukārt pašvaldībām aktīvāk būtu jārīkojas tieši attiecībā uz mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku - gājēju, velosipēdistu - drošības infrastruktūru savās administratīvajās teritorijās.

Foto: no arhīva

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Propāns

Butāns atklāti sabiedrībai parāda, ka satiksmes ministrijas ierēdņi, kuri konkrēti nodarbosies ar pašvaldību satiksmes drošības indeksāciju jeb kā tautā saka - figņu, ir liekēži šajā iestādē, tāpēc valsts budžeta interesēs šeit prasās pēc kadru samazināšanas! Bet varbūt nevajag apstāties uz pašvaldībām vien un ieviest arī ministriju, to lēmumu un ierēdņu indeksu, piemēram - valstij noderīgāko un stulbāko?!

pirms mēneša, 2020.02.17 16:23

Vietējās ziņas