Veidos velosipēdu maršrutu Tērvete – Žagare 8

Tērvetes novadā uzsākta projekta “Iepazīsti Zemgali ar velosipēdu” īstenošana ar mērķi uzlabot zaļā tūrisma potenciālu Zemgalē. Tā laikā tiks izveidots pārrobežu velosipēdu maršruts Tērvete – Žagare, pagarināta Mūšu tīreļa dabas taka Žagares reģionālajā parkā un izbūvēta velosipēdu piedzīvojumu taka Tērvetes dabas parkā, informē Tērvetes novada pašvaldībā.

Tāpat tiks piedāvāti novatoriski ekoloģiski pakalpojumi tūristiem, organizēti izglītojoši un reklāmas pasākumi, lai veicinātu ilgāku apmeklētāju uzturēšanos reģionā.

Pārrobežu projektā apvienojušies vairāki partneri – Žagares reģionālais parks, Tērvetes novada pašvaldība, Biedrība “Tērvetes meža izglītības centrs” un Lietuvas Dabas mantojuma fonds. Projekta partneri atrodas tuvu viens otram, kas rosina veidot kopīgu pārrobežu tūrisma produktu. Lai dažādotu saimniecisko darbību pakalpojumu tūrisma nozarē, tiks uzsākti dažādi pasākumi tūrisma potenciāla attīstībai, izmantojot reģiona kultūras un dabas resursus. Projekta veidotāji sola, ka tā īstenošana veicinās cilvēku interesi par reģionu, risinot šā brīža tūristu apmeklējuma prasības un intereses, palielinot jauniešu zināšanas par saglabātajām dabas un kultūras vērtībām, sekmējot vietējo iedzīvotāju motivāciju un spēju piedalīties tūrisma pakalpojumu sniegšanā.

Projekta laikā tiks veidots pasākumu komplekss, lai veicinātu ilgāku apmeklētāju uzturēšanos šajā reģionā, piedāvātās aktivitātes un inovatīvie risinājumi veidos Zemgali kā pievilcīgu, ilgtspējīgu un atpazīstamu tūrisma galamērķi.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums projektam ir 519 303,70 eiro, projekta īstenot plānots līdz 2020.gada martam.

FOTO: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 8

mežciemnieks

Un kad tādu projektu veiks : Jelgava - Mežciems posmā??? Riteņbraucējiem jāminas teju pa grāvi. Līkumā no Mežciema pat krūmus nevar izzāgēt , brauc un baides, ka tik kāds ātrbraucējs nepaņem lielaku bogenu.Dzīvojam pilnīgā nabag un sliņku mājā. Atbrauciet resnās pakaļas un paskatieties, kā te izskatās, cik drošs ir tas līkums braucējiem.

pirms 3 gadiem, 2018.06.01 11:13

RU

Jelgava-Mežciems,tas būtu super ja izveidotu veloceliņu.

pirms 3 gadiem, 2018.06.01 13:09

vārds

No Tērvetes līdz Augstkalnei pa šoseju ir normāla braukšana. Asfalts tur tāds interesants, bet tas vairāk traucē automobiļiem. Pa lauku ceļiem varētu būt interesantāka braukšana, bet šausmīgi putekļaini tie ir. Tērvete Bukaiši vēl ir iespējas pamukt pareizajā pusē. Augstkalne Žagare iet cauri mežam lielākajā daļā un tur nevienam ar velo braukt neiesaku. Uzradīsies kāds auto un nosprāgsiet putekļu mākonī, jo vējš tos uz sānu nepūš. Var braukt no Augstkalnes caur veco okupācijas armijas bāzi. Tad caur mežu, kur LVM atjaunojuši ceļu, un paliek pēdējais puskilometrs vai mazliet vairāk līdz robežai.
Pašā Žagarē ar velo visu smuki var izbraukāt.

pirms 3 gadiem, 2018.06.01 15:02

asdfgh

zaibiss, celsh no nekurienes uz nekurieni....tad jau uztaisiet velocelinju no jelgavas liidz teervetei, lai zajadlie velopraideris nemaisaas pa kaajaam....

pirms 3 gadiem, 2018.06.01 17:22

:)

Tā vietā lai priecātos par to ka beidzot kaut kas notiek, atkal čupa ar negatīvo. Nu tad tā arī negatīvi dzīvosim un vienmēr būs par ko sūdzēties. Kad neko nedara slikti, kad kaut ko dara arī slikti, tāda jauka attieksme, LATVIETIM ka tik par kaut ko pačīkstēt.

pirms 3 gadiem, 2018.06.06 03:01

Nez

Vispirms ceļu salabojiet no Tērvetes līdz Lietuvai, caur Augstkalni...Tad variet domāt par vello ceļu ????

pirms 3 gadiem, 2018.06.06 15:35

Vietējās ziņas